Ochrona włosów z KERACYN™

    komentarze 0   czytano 68

PROVITAL GROUP to hiszpańska firma zajmująca się poszukiwaniem, rozwojem, produkcją, promocją oraz sprzedażą składników aktywnych pochodzenia naturalnego stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Firma obecnie skupia się na tworzeniu innowacyjnych koncepcji na naturalne składniki aktywne.


Jedną z nowych propozycji jest związek aktywny KERACYN™ otrzymywany z karczocha. KERACYN™ ma zapobiegać otwieraniu łuski włosa, dzięki temu zapewnia ochronę przed agresywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz gwarantuje zdrowie włókien włosowych.

W ciągu całego dnia włosy są narażone na wiele czynników zewnętrznych niszczących strukturę włosa. Prowadzi to do ogólnego osłabienia kondycji włosów, przez co stają się łamliwe, pozbawione blasku, szorstkie, mało elastyczne a ich końcówki rozdwajają się. Zastosowanie związku KERACYN™ wzmocni warstwę struktury włosa, która jest najbardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne – osłonkę włosa.

Liście karczocha, z których wywodzi się ten aktywny składnik są bogate w pochodne kwasu hydroksycynamonowego o właściwościach przeciwutleniających. W badaniach ex vivo wykazano, że KERACYN™ chroni białka i lipidy. Może być stosowany w pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów nadając im połysk oraz przedłużając kolor włosów farbowanych. Firma PROVITAL zapewnia, że po zastosowaniu składniku aktywnego włosy są bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiejsze w układaniu.

Źródło: cosmeticsandtoiletries.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków