Jak przygotować ciało do pierwszych gorących dni

    komentarze 1   czytano 0

Majówka oraz okres wakacyjny to doskonały czas, aby odsłonić trochę więcej ciała. Zegar tyka, a za oknem robi się coraz cieplej. To ostatni dzwonek, aby doprowadzić swoje ciało do porządku po zimie. Sprawdź, jak w prosty sposób przygotować się do pierwszych gorących dni!


Depilacja
Bujne włosy wiosną i latem pożądane są jedynie na głowie. Inne miejsca na ciele kobiety, szczególnie w ciepłe dni, powinny być gładkie i wydepilowane. Najprostsza metoda na pozbycie się niechcianych włosków to oczywiście maszynka do golenia, jednak jest to rozwiązanie dające krótkotrwałe efekty.
– Znacznie bardziej skuteczne jest usunięcie zbędnego owłosienia w salonie kosmetycznym. Najpopularniejszą metodą jest depilacja za pomocą wosku. Zabieg może powodować lekki dyskomfort, jest jednak bardzo skuteczny i długotrwały. Podczas depilacji, włoski usuwane są wraz z cebulkami, co znacznie je osłabia. Zabieg wykonujemy co 4 tygodnie, a cena jednego waha się pomiędzy 20zł-100zł w zależności od depilowanego miejsca – mówi Anna Machnik, kosmetolog Body Care Clinic w Katowicach. Jeśli chcemy na trwałe pozbyć się niechcianego owłosienia, idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Podczas zabiegu wykorzystywana jest technologia światła pulsacyjnego, które uszkadza macierz włosa. W rezultacie proces ten powoduje, że przestaje on rosnąć. Laser X-lase usuwa tylko włoski w fazie wzrostu, dlatego zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów, w odstępach 6-8 tygodni.

Zabiegi wspomagające odchudzanie
Nie ma nic lepszego niż piękna sylwetka w cieplejsze dni i nie chodzi tu tylko o pozbycie się zbędnych kilogramów po zimie. Kobiety posiadające okrąglejsze kształty, ale mające przy tym jędrne i gładkie ciało, wyglądają rewelacyjnie w krótkich szortach czy stroju kąpielowym. Niestety największą zmora kobiet od lat pozostaje tak zwana pomarańczowa skórka, na którą skarży się aż 85% kobiet na całym świecie. – Miejscami gdzie najczęściej pojawia się niechciany cellulit, są obszary narażone na odkładanie się tkanki tłuszczowej, takie jak: brzuch, uda i pośladki. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na jego redukcję jest zabieg Cellu’Contour, podczas którego kosmetolog wykonuje dogłębny masaż drenujący. Już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym nasza skóra staje widocznie napięta, jednak dla uzyskania oczekiwanych efektów potrzebne jest wykonanie minimalnie 6 zabiegów, przy czym cena jednego to 290zł – mówi Anna Machnik.

Peeling
Skóra po zimie zdecydowanie potrzebuje odświeżenia. Nic lepiej nie przygotuje naszej skóry do cieplejszych dni jak dobrze wykonany peeling. Pamiętajmy również o tym, że aby uzyskać równomierną opaleniznę, koniecznie musimy pozbyć się martwego naskórka. Peeling wykonany w gabinecie rewelacyjnie przygotuje naszą skórę do użycia wszelkiego rodzaju kremów odżywczych.
– Jeśli oprócz złuszczania skóry chcemy ujędrnić nasze ciało oraz zregenerować naskórek, doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg wellness wykonany w salonie kosmetycznym. Podczas takiego rytuału wykonywane są specjalne techniki masażu, które działają nie tylko na ciało, ale również relaksują i poprawiają samopoczucie – radzi specjalistka Body Care Clinic. Przykładowo zabieg z wykorzystaniem preparatów francuska marka Talion Thalasso Cosmetics kosztuje 250zł, a najlepsze efekty zobaczymy po wykonaniu 6 rytuałów.

Pozbądź się nadpotliwości
Lepiej pomyśleć o pozbyciu się nadmiernej nadpotliwości, zanim nadejdą upalne dni, unikniemy w ten sposób krępujących sytuacji, gdy mocniej zaświeci słońce. Przypadłość ta objawia się nadmierną aktywnością gruczołów potowych, najczęściej w okolicach dłoni, stóp i pach. Nadpotliwość pojawią się najczęściej u osób po 20. lub 30. roku życia i dotyczy nawet 1% populacji. Jest to problem, o którym kobiety mówią niechętnie lub wcale, zupełnie niepotrzebnie. – Leczenie jest niezwykle proste i szybkie, polega na wprowadzeniu niewielkiej ilości toksyny botulinowej w miejsca objęte wzmożoną potliwością. Bardzo ważne jest, aby każdy zabieg poprzedzony był konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej – podpowiada Machnik. Podanie odpowiedniej ilości preparatu podczas jednej aplikacji wystarcza na uzyskanie oczekiwanych efektów. Cena jednego zabiegu to 1800zł – 1900zł.

Pedicure
Zadbane paznokcie u stóp w ciepłe dni to obowiązek każdej kobiety. Najłatwiej i najprzyjemniej jest zwrócić się o pomoc do salonu kosmetycznego. Zabieg pedicure nie należy do drogich, a wykonany przez specjalistę sprawi, że nasze stopy będę znowu zadbane. – Wizytę rozpoczynamy od odświeżającej kąpieli stóp, następnie przycinamy odpowiednio skórki, opiłowujemy paznokcie oraz usuwamy zrogowaciały naskórka przy pomocy frezarki. Oczywiście nie można zapomnieć o nałożeniu najmodniejszego koloru lakieru do paznokci oraz preparatu nawilżającego pod koniec zabiegu – radzi kosmetolog.

Wiele osób boryka się również z problemem wrastających paznokci. Według statystyk ok. 75% ludzi na świecie posiada ten utrudniający życie problem. – Powodów może być kilka: niewłaściwe obcięcie paznokci, noszenie butów na wysokim obcasie, przypadkowe uderzenia czy wrodzona predyspozycja do wrastania paznokci. Leczenie najlepiej rozpocząć w początkowej fazie wrastania paznokcia, polega ono na oczyszczeniu przestrzeni pomiędzy paznokciem a wałem paznokciowym oraz nałożeniu klamry korygującej, która będzie zapobiegać wrastaniu paznokcia – tłumaczy Anna Machnik. – Regularne wykonywanie pedicure w salonie kosmetycznym znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się wrastających paznokci – dodaje kosmetolog.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków