Skóra naczynkowa – zimowa pielęgnacja krok po kroku

    komentarze 4   czytano 333

Nastała zima – okres, w którym problemy naczynkowe w znacznym stopniu się nasilają. Skóra narażona jest na negatywne działanie wiatru, mrozu i zmian temperatur, czyli na główne czynniki odpowiedzialne za pękanie naczynek. Jak więc w tym trudnym okresie chronić i pielęgnować wrażliwą skórę z problemami naczyniowymi?


Problem pękania naczynek może dotyczyć każdego typu cery, ale najczęściej jest on spotykany u osób z delikatną, cienką i wrażliwą skórą. Przy skórze naczynkowej, naczynka są bardziej rozszerzone, nie zawsze się obkurczają, spada ich elastyczność i w rezultacie pękają. Skóra pokrywa się wówczas siecią czerwonych naczynek krwionośnych, potocznie zwanych „pajączkami”. Często towarzyszy temu zaczerwienienie, rumień i uczucie pieczenia.

Dolegliwości te mogą wystąpić zawsze, ale nasilają się wraz z wiekiem, gdy mikrokrążenie pogarsza się, a ilość produkowanego kolagenu w skórze maleje. Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne i mikroklimat pomieszczeń, w których przebywamy. Okresem, w którym szczególnie trzeba dbać o skórę naczyniową jest zima. Skóra jest wtedy narażona na duże skoki temperatur, ponieważ wystawiamy ją na mróz, a chwilę potem wsiadamy do klimatyzowanego samochodu, by w dalszej kolejności, ponownie znaleźć się na mrozie, a na końcu przenieść się do ogrzewanego pomieszczenia.

Jak zimą pielęgnować skórę naczynkową krok po kroku?

Po pierwsze: demakijaż twarzy.

Plyn_micelarny_arnica(1)

Skóra naczynkowa wymaga kosmetyków zawierających składniki, które uszczelniają naczynka i łagodzą podrażnienia. Nie należy zapominać o wieczornym demakijażu twarzy, jego dokładne wykonanie odpowiednimi kosmetykami pozwoli na osiągnięcie zdrowego wyglądu skóry. Płyn micelarny z linii Arnica przeznaczonej do pielęgnacji cery z problemami naczyniowymi skutecznie i łagodnie usunie wszelkie zanieczyszczenia, makijaż oraz martwy, zrogowaciały naskórek. Delikatna formuła zawiera micele, jest także wzbogacona dobroczynnym ekstraktem z arniki, który uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne, a także poprawia krążenie i łagodzi podrażnienia. Płyn nie wysusza skóry i nie pozostawia uczucia ściągnięcia. Do pielęgnacji można używać także mleczka do demakijażu, toniku do twarzy oraz żelu do mycia, które łagodnie i skutecznie zmywają twarz, szyję i dekolt z naturalnych zanieczyszczeń i makijażu.

Po drugie: nawilżaj/nawadniaj.
Naczynkowa_Nawilzajacy_jar

Nawilżenia wymaga każdy rodzaj skóry, niezależnie od jej typu. „Dobry krem nawilżający, to podstawa codziennej prawidłowej pielęgnacji. Odpowiedni krem nie tylko nie naruszy naturalnej bariery lipidowej, ale również zatrzyma wodę w naskórku, a także nawilży i lekko natłuści skórę” – podpowiada dr Henryka Dąbrowska, ekspert Floslek.

Po czwarte: pamiętaj o odpowiednim kremie ochronnym zimą.

Winter_Care_Krem_na_naczynka

Tłusty krem ochronny zabezpieczy skórę naczyniową przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Zawarte w kremie ekstrakty roślinne z kasztanowca, miłorzębu japońskiego i arniki górskiej wzmacniają i obkurczają naczynka krwionośne, zmniejszają skłonność do ich pękania oraz redukują zaczerwienienie skóry.

Po czwarte: dbaj o skórę wokół oczu.

0

Kremy pod oczy i kremy do twarzy mają różne pH, dlatego nie powinno się ich stosować zamiennie. Dobrze dobrany preparat pod oczy i odpowiednio wykonany delikatny masaż skóry w trakcie aplikacji zapobiegają powstawaniu zmarszczek. „Skóra w okolicach oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Przede wszystkim powinniśmy ją prawidłowo oczyszczać specjalnymi preparatami. Bardzo ważny jest również odpowiedni dobór preparatu pielęgnacyjnego uwzględniającego specyfikę tego obszaru skóry. Powinien on nawilżać i ujędrniać skórę, a także łagodzić podrażnienia, regenerować i chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi”– radzi dr Henryka Dąbrowska.

Po piątek: złuszczaj i nawilżaj

Peeling_enzymatyczny_box

Peeling połączony z masażem pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka i pobudzi krążenie, skóra zaś lepiej przyswoi składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Dzięki peelingowi skóra jest oczyszczona, rozjaśniona, aksamitnie gładka i przygotowana do efektywnego wnikania pozostałych preparatów serii naczyniowej. „Usuwając stare, obumarłe komórki, pobudzamy skórę do szybszego tworzenia nowych komórek. Dzięki wykonywanemu podczas peelingu masażowi poprawia się ukrwienie skóry, a tym samym jej odżywienie – przez rozszerzone naczynia krwionośne dociera do skóry więcej tlenu i składników odżywczych. Gdy po peelingu nakładamy kremy i balsamy, składniki w nich zawarte mają szansę szybciej i skuteczniej wniknąć w skórę” – podpowiada dr Henryka Dąbrowska.

Po szóste: maskuj niedoskonałości i czuj się swobodnie.

Naczynkowa_Zielony_korekt

Spraw, aby drobne niedoskonałości zniknęły z twarzy. Delikatne zielone korektory precyzyjnie ukryją zaczerwienienia, pajączki oraz zmniejszą widoczność zmian rumieniowych skóry. Korektor wyrównuje koloryt skóry, jest idealny przed zastosowaniem make-upu.

Skóra naczyniowa wymaga właściwej pielęgnacji, gdyż niektóre jej objawy mogą stać się przyczyną tzw. trądziku różowatego. Niezwykle istotny jest dobór odpowiednich preparatów kosmetycznych, które:

– wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszą ich przepuszczalność, poprawią elastyczność i odporność na pękanie, np. wyciąg z miłorzębu japońskiego (bioflawonoidy), wyciąg z kasztanowca (escyna, bioflawonoidy, garbniki), wyciąg z arniki górskiej (flawonoidy), wyciąg z fiołka trójbarwnego (rutyna),
– uzupełnią niedobór lipidów w naskórku (stworzą barierę ochronną dla wrażliwej skóry) np. olej ze słodkich migdałów, naturalne woski, masło Shea,
– nawilżą, wygładzą i ukoją podrażnioną skórę np. pantenol i allantoina,
– zapewnią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB np. wysokie filtry SPF 30, SPF 50+.

Osoby o skórze naczynkowej powinny stosować specjalnie do tego przeznaczone preparaty: łagodne środki myjące, toniki bezalkoholowe, kremy nawilżające oraz peelingi enzymatyczne.

Bardzo ważna jest też odpowiednia dieta, która powinna opierać się na produktach bogatych w witaminę C (np. papryka, cytrusy, natka pietruszki), krzem (np. banany, produkty zbożowe, otręby, płatki, owoce morza) oraz kwas foliowy (np. szpinak, cykoria).

Więcej informacji na: www.floslek.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków