Podolog – specjalista w pielęgnacji stóp

    komentarze 0   czytano 263

Coraz częściej gabinety kosmetyczne poszerzają ofertę o specjalistyczną pielęgnację stóp, często nazywaną jako pedicure leczniczy. Ma to związek z rosnącą liczbą osób, u których stwierdza się choroby, takie jak: cukrzyca, miażdżyca, przewlekła choroba żylna czy deformacje stóp.


Osoba która odbyła wiele szkoleń w zakresie podologii i posiada już spore doświadczenie może zajmować diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy a także leczeniem występujących schorzeń i pielęgnacją stopy zarówno chorej, jak i zdrowej.
Szkolenia przyszłych podologów prowadzone są przez lekarzy, diabetologów, flebologów, ortopedów i dermatologów. Dzięki takiemu przygotowaniu kosmetolodzy i kosmetyczki mogą fachowo pomóc pacjentowi. Profilaktyka i zapobieganie powikłaniom po chorobach oraz informowanie pacjenta o właściwych metodach pielęgnacji kończyn dolnych – to najważniejsze zadania podologa.

Specjalistyczna pielęgnacja stóp obejmuje korekcję wrastających paznokci, usuwanie odcisków, modzeli i nagniotków oraz rekonstrukcje płytek paznokciowych. W zakresie obowiązków podologa jest również pobieranie materiału mikrobiologicznego w kierunku określenia grzybicy oraz pielęgnacja stóp pacjentów z cukrzycą.

W trakcie wizyty u podologa pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące prawidłowej, codziennej kontroli i pielęgnacji stóp.

Wygląd naszych stóp informuje o wczesnych objawach schorzeń, takich jak cukrzyca, problemy z układem krążenia czy artretyzm. Zwróć uwagę na objawy, takie jak suchość skóry, pieczenie, mrowienie, łamliwość paznokci, marznięcie stóp, zmiany zabarwienia skóry, zmiany zabarwienia i kształtu płytki paznokciowej.
Jeśli występuje którykolwiek z tych objawów udaj się na konsultacje do podologa, który ustali indywidualny program pielęgnacji lub skieruje do lekarza.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków