Masaż ayurvedyjski – Abhyanga

    komentarze 3   czytano 224

Masaż ayurvedyjski – Abhyanga

Masaż Abhyanga należy do masaży ayurvedyjskich wywodzących się z krajów azjatyckich. To przyjemna technika masażu całego ciała wykonywana ciepłymi, leczniczymi olejami.
Masaż ten ma na celu pobudzenie i zrównoważenie enregii w całym ciele, zarówno w sferze duchowej jak i fizycznej. Wzmacnia organizm oraz pozwala zlikwidować zmęczenie, bezsenność i niepokój. Korzystnie działa na system immunologiczny oraz wspomaga leczenie niektórych chorób i dolegliwości.


Masaż Abhyanga wykonywany jest w delikatny i rytmiczny sposób przez jedną lub dwie osoby równocześnie. Trwa od 5 do 40 lub 60 minut. Jest kompleksowym zabiegiem dotyczącym całego ciała. Składa się z masażu głowy, karku, dłoni i rąk wykonywanego w pozycji siedzącej, natomiast w pozycji leżącej masuje się przednią i tylnią część ciała, stopy oraz twarz. Masaż twarzy zamyka całość zabiegu.

Oleje zastosowane w masażu Abhyanga wykonane na bazie starohinduskich receptur, posiadają właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Dzięki zawartości ziół działają pielęgnacyjnie na skórę oraz leczniczo na narządy wewnętrzne, usprawniając ich prawidłowe funkcjonowanie. Oleje wzmacniają system immunologiczny oraz nerwowy a dzięki zawartości przeciwutleniaczy chronią skórę przed wpływem wolnych rodników. Olej dobiera się do typu schorzenia oraz występujących dolegliwości, może mieć działanie rozgrzewające, chłodzące, oczyszczające, uspokajające bądź energetyzujące.

Wpływ masażu:

– wzmacnia system immunologiczny
– usuwa toksyny z organizmu
– opóźnia procesy starzenia
– poprawia krążenie krwi
– eliminuje stres i uczucie niepokoju
– przynosi głęboki relaks
– regularny masaż modeluje sylwetkę
– poprawia samopoczucie
– poprawia wzrok
– pomaga w leczeniu bezsenności
– zwiększa sprawność umysłową i fizyczną

Niektóre efekty masażu da się zauważyć po pierwszym zabiegu, inne po wykonaniu serii zabiegów.
Po masażu zalecany jest gorący prysznic.

Przybliżony koszt masażu: 140 – 250 zł

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków