Idealny makijaż dla mamy

    komentarze 0   czytano 0

Po urodzeniu dziecka wiele zmienia się w życiu młodej mamy. Na samym początku twoje potrzeby często schodzą na dalszy plan, a wszystko kręci się wokół dziecka. Często taka sytuacja utrzymuje się dużo dłużej. Nie powinnaś jednak całkowicie zapominać o sobie. Znalezienie chwili dla siebie nie jest w końcu niewykonalne, a z pewnością przyniesie wiele dobrego.


Jeżeli nie masz w pobliżu pomocnej babci czy opiekunki to niestety nie ma się co oszukiwać, prawdopodobnie nie uda ci się wygospodarować zbyt wiele czasu na zabiegi pielęgnacyjne i codzienny makijaż. Z resztą, przy opiece nad maluchem ten ostatni może okazać się po prostu niepraktyczny. Co możemy zrobić, żeby wyglądać i przede wszystkim czuć się pięknie bez poświęcania na to zbyt wielu cennych minut?
Wystarczy zdecydować się na makijaż permanentny. W zależności od tego, co chciałabyś podkreślić, możesz zdecydować się na makijaż brwi, ust lub oczu. Wariantów jest naprawdę wiele. Możesz wybrać delikatną wersję i zrobić sobie bardzo naturalną kreskę na górnej powiece, dzięki której pięknie podkreślisz oko (będzie to też bardzo dobra baza pod mocniejszy makijaż) lub zdecydować się na mocniejszą linię dekoracyjną. Podobnie jest z brwiami i ustami. Tu również możemy wykonać makijaż, który spełni indywidualne oczekiwania. Wciąż boisz się efektu końcowego? Pamiętaj, że przed każdym zabiegiem linergistka wykonuje zmywalny rysunek wstępny. Dzięki niemu łatwo możemy przekonać się, czy wybrana wersja makijażu na pewno nam pasuje i dokonać ewentualnych zmian.

A jak wygląda sam zabieg?
Na początku na miejsce poddawane zabiegowi nakłada się krem znieczulający. Następnie rozpoczyna się najważniejsza część zabiegu, czyli wprowadzanie wybranego wcześniej pigmentu. Pamiętajmy, że urządzenie powinno być wyposażone w wymienne moduły, które gwarantują zachowanie najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa – mówi Aleksandra Nowak, linergistka z Centrum Makijażu Permenentnego Biotek. Zabieg trwa ok. 1,5h (po kilku tygodniach wykonywana jest też jego korekta), a efekt utrzymuje się nawet do 2-3 lat.

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeżeli nie zdecydowałyście się na makijaż permanentny przed ciążą, najlepiej poczekać z tym do momentu, kiedy skończycie karmić piersią (jeśli nie karmicie, zabieg można wykonać krótko po porodzie). Jeżeli chodzi o sam zabieg należy pamiętać, że bezpośrednio po nim barwa pigmentu jest z reguły dość intensywna (nawet jeżeli zdecydowaliśmy się na delikatną wersję) – mówi Aleksandra Nowak – nie powinniśmy się tym przejmować, ponieważ w ciągu kilku dni kolor zblednie i będziemy mogli cieszyć się wybranym wcześniej odcieniem. Po zabiegu zazwyczaj zaleca się stosowanie odpowiednich kosmetyków. O pozostałych zaleceniach warto porozmawiać ze swoją linergistką, która najlepiej wytłumaczy nam, jak przez pierwsze dni powinniśmy pielęgnować obszar poddany zabiegowi.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków