Makijaż ślubny

    komentarze 0   czytano 2766

makijaż ślubny

Twój ślub jest okazją, by naprawdę zabłysnąć. Tego dnia każda panna młoda chciałaby wyglądać pięknie i olśniewająco. Zjawiskowa suknia i odpowiednio dobrana fryzura to jednak nie wszystko, istotny jest także precyzyjnie wykonany makijaż. Powinien on idealnie podkreślać urodę panny młodej oraz ukrywać jej niedoskonałości. Ważne jest by pasował do sukni ślubnej, fryzury i dodatków, tworząc spójną całość.


Makijaż ślubny powinien być przede wszystkim trwały, by przetrwać wielogodzinną zabawę weselną. Zazwyczaj by poczuć się pewniej i bardziej komfortowo, panna młoda decyduje się na wykonanie makijażu przez kosmetyczkę lub wizażystę. Profesjonalny makijaż jest trwalszy, dzięki czemu dłużej utrzymuje się na skórze. W zależności od indywidualnych upodobań klientki makijażystka może wykonać delikatny bądź wyrazisty makijaż, odpowiednio dostosowany do urody panny młodej.

Przygotuj swoją skórę

Na miesiąc przed ślubem przygotuj swoją skórę, na tak ważny dla Ciebie dzień. Wykonuj 2 razy w tygodniu delikatny peeling, możesz do tego celu użyć zmielonej kawy zmieszanej z mleczkiem lub żelem do mycia twarzy, możesz też użyć płatków owsianych, uprzednio zamoczonych w niewielkiej ilości ciepłej wody/mleka, które nie tylko złuszczą martwe komórki naskórka, ale także złagodzą podrażnienia, nawilżą i odżywią cerę. Co najmniej raz w tygodniu nakładaj na twarz, szyję i dekolt maseczki. Pamiętaj także o systematycznym nawilżaniu skóry. Udaj się do kosmetologa, który doradzi Ci w jaki sposób możesz zadbać o skórę oraz zaleci wykonanie niezbędnych zabiegów (mikrodermabrazja, depilacja, manicure, pedicure, henna z regulacją łuku brwiowego lub inne zabiegi dostosowane indywidualnie do potrzeb skóry panny młodej). Skóra po taki zabiegach będzie wyglądała zdrowo i promieniście a makijaż ślubny będzie utrzymywał się dłużej.

Makijaż próbny

Odpowiednio wcześniej, 3-4 tygodnie przed ślubem wykonaj makijaż próbny, i zrób sobie kilka zdjęć w świetle dziennym i wieczorowym, pozwoli Ci to ocenić czy makijaż dobrze się prezentuje, czy nie jest zbyt sztuczny lub zbyt wyblakły.

Jeśli się wahasz między wyborem wizażystki a samodzielnym wykonaniem makijażu, musisz się zastanowić co będzie bardziej komfortowe dla Ciebie. W dniu ślubu na pewno będziesz bardziej nerwowa, co może wpłynąć niekorzystnie na ostateczny efekt wykonanego makijażu.

Jeśli zdecydujesz się wykonać makijaż sama, to musisz pamiętać o kilku wskazówkach:

Cera

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu należy dokładnie oczyścić cerę żelem lub mleczkiem oraz wykonać delikatny peeling, następnie skórę powinno się przetrzeć kojącym tonikiem i nałożyć lekki krem oraz preparat pod oczy.
• Baza pod podkład – Poczekaj do czasu wchłonięcia się kremu a następnie nałóż bazę pod pokład, najlepiej beztłuszczową (YSL, Matt Otuch – matująca baza pod makijaż), która nada makijażowi trwałości oraz ukryje niedoskonałości cery.
• Korektor – Na rozszerzone naczynka i zaczerwienienia użyj korektora w kolorze zielonym, który zneutralizuje czerwony kolor. Na wypryski trądzikowe zastosuj korektor specjalnie do tego celu przeznaczony, który nie tylko je zatuszuje, ale także zadziała bakteriobójczo. Cienie pod oczami lekko zniwelujesz korektorem przeznaczonym do okolic oczu. Przebarwienia w kolorze brązowym zamaskujesz korektorem beżowym o barwie zbliżonej do naturalnej karnacji lub ciut jaśniejszym. Przebarwienia o odcieniu sinawym, zatuszuje korektor żółty. Z ilością korektora nie należy przesadzać. Jeśli użyjemy go za dużo, zamiast ukrywać niedoskonałości dodatkowo je wyeksponuje.
• Podkład – Dobierz idealny do kolorytu i rodzaju cery podkład. Powinien być dobrze kryjący a jednocześnie lekki i trwały. Zbyt ciemne podkłady dodają lat, zbyt jasne dają wrażenie maski. W przypadku cery tłustej należy pamiętać by podkład był matujący.
• Puder transparentny – Następnie na twarz nanieś przy pomocy dużego pędzla puder transparentny. Doskonale zmatowi cerę, nie zmieniając przy tym koloru podkładu. Dodatkowo utrwali makijaż. Jest niezbędny w letnie, gorące dni, kiedy skóra reaguje błyszczeniem.

Oczy

makijaż ślubny

Makijaż oczu nie powinien być zbyt ciemny, ponieważ w otoczeniu bieli sukni ślubnej nie będzie wyglądał korzystnie. Panna młoda powinna mieć świeży wygląd, a intensywny makijaż postarza. W wykonaniu makijażu nie oddalaj się zbytnio od codziennego wyglądu. Nie stosuj intensywnie kolorowych cieni i eyelinera jeśli nigdy go nie używałaś. Ponadto jaskrawe kolory i kreski robione eyelinerem niedługo mogą wyjść z mody. W dniu ślubu nie jest zalecana zabawa makijażem.

• Przedłużanie rzęs – By uzyskać oszałamiający efekt, warto pomyśleć wcześniej o przedłużeniu i zagęszczaniu rzęs, efekt jest o wiele bardziej naturalny niż w przypadku doklejania kępek rzęs. Po zabiegu rzęsy są wydłużone, widocznie zagęszczone i podkręcone a jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie. Efekt utrzymuje się około 90 dni.
• Cienie – Cienie nie powinny być zbyt błyszczące, gdyż wychodzą one niekorzystnie na zdjęciach. Unikaj cieni perłowych. Najlepiej użyć cieni w delikatnych kolorach: brzoskwini, szarości, bieli, lawendy, różu, beżu lub brązów, które będą pasować do kreacji ślubnej a także urody panny młodej. Niektóre panny młode decydują się na mocne pokreślenie oczu, jednak należy pamiętać, że makijaż musi dobrze wyglądać zarówno na żywo, jak i na zdjęciach, a także w dzień jak i wieczorem. Ważne by nie był zbyt blady ale również nie może być przemalowany. Aby utrwalić makijaż oka można nałożyć bazę pod cienie, następnie nałożyć jasny cień na całą powiekę górną. Ciemniejszym cieniem można wymodelować kształt oka nakładając go na zewnętrzny kącik oka przy linii rzęs i w zagłębienie na górnej powiece. Podkreślamy nim również dolną powiekę na długości 2/3 rozpoczynając od zewnętrznej strony powieki. Nieco jaśniejszy cień nakładamy na środek ruchomej powieki rozcierając krawędzie.
– Oczy osadzone zbyt blisko można skorygować poprzez nałożenie najjaśniejszych kolorów przy wewnętrznym kąciku oka, a najciemniejszych przy zewnętrznym, wychodząc lekko poza kąciki oczu i wyciągając je ku górze.
– Oczy osadzone zbyt szeroko – ciemne kolory nakładamy przy wewnętrznym kąciku oka, a jasne przy zewnętrznym. Należy pamiętać, aby nie wychodzić z makijażem poza zewnętrzne kąciki oczu.
– Oczy z opadającymi zewnętrznymi kącikami – należy rozświetlić jasnym cieniem, który nanosimy na całą górną powiekę, aż po łuk brwiowy. Możemy stopniować odcienie np. od średnio różowego, przez lekko różowy do jasnoróżowego.
– Oczy głęboko osadzone – nakładamy jasny cień pod lukiem brwiowym oraz na dolną powiekę. Nie wolno ich obrysowywać konturówka.
– Zbyt wypukłe oczy – na górną powiekę nakładamy ciemny cień, a przestrzeń pod lukiem brwiowym należy rozjaśnić jasnym cieniem.
• Kredka do oczu – Efekt można wzmocnić obrysowując kontur rzęs wodoodporną kredką, najlepiej brązową lub szarą, po czym należy ją rozetrzeć.
• Tusz do rzęs – do malowania rzęs użyj wodoodpornej maskary, dzięki temu będziesz miała pewność, że makijaż się nie rozmaże. Nie przesadzaj z ilością tuszu i uważaj by nie posklejać rzęs.
• Kredka do brwi – Użyj kredki do brwi w odcieniu o ton ciemniejszym od koloru włosów. Dzięki temu spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

Usta

makijaż ślubny

Makijaż ust w tym dniu powinien być dopasowany do całości. Usta powinny być delikatnie i bardzo starannie zaznaczone z lekkim mokrym połyskiem. Należy wybrać trwałą i wytrzymałą pomadkę. Jednak nawet przy najbardziej profesjonalnym makijażu ust, pomadka może zniknąć z ust podczas jedzenia, dlatego warto mieć przy sobie pomadkę, którą był wykonany makijaż w celu odświeżenia makijażu. Nie eksperymentuj z czerwoną szminką. Kolor pomadki powinien być dopasowany do typu urody panny młodej, a także sukni i bukietu i dodatków.
• Konturówka do ust – Zatarty kontur ust korektorem lub podkładem, można obrysować białą kredką (należy ją rozetrzeć), która optycznie uwypukli usta. Następnie można nadać ustom pożądany kształt poprzez obrysowanie konturu ust wodoodporną konturówką w kolorze pomadki.
• Pomadka – Pomaluj usta trwałą szminką w tym samym odcieniu co konturówka. Na idealnie nałożoną pomadkę przyłóż chusteczkę higieniczną i muśnij transparentnym pudrem po przyłożonej chusteczce. Następnie nałóż drugą warstwę pomadki i ewentualnie błyszczyk.
Po wykonaniu całego makijażu można nanieść na kości policzkowe odrobinę różu, który wymodeluje i ożywi twarz. Powinien on współgrać z odcieniem pomadki.

Całość makijażu utrwalamy specjalnie przeznaczonym do tego fixatorem. W ten sposób wykonany makijaż będzie utrzymywał się do samego rana.

Propozycja dla brunetki

makijaż ślubnymakijaż ślubny

Propozycja dla blondynki

makijaż ślubnymakijaż ślubny

Aby dobrze wyglądać na zdjęciach, makijaż ślubny powinien być matowy, dlatego unikaj zbyt połyskliwych, brokatowych kosmetyków. Pamiętaj, by używać kosmetyków dobrej jakości, by były trwałe i przetrwały kilka godzin bez konieczności poprawek.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków