Kłopoty z zębami w okresie ciąży

    komentarze 0   czytano 25

Ciąża jest szczególnym stanem, większość kobiet narzeka na obolałe nogi, problemy skórne, dotkliwe bóle w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Decydując się na dziecko musimy liczyć się z pewnym dyskomfortem i niedogodnościami typowymi podczas ciąży.

W celu zminimalizowania ryzyka związanego z ciążowymi dolegliwościami jeszcze przed planowaniem dziecka należy precyzyjnie i rozsądnie przygotować się do uciążliwych 9 miesięcy. Najczęstszym problemem ciężarnych okazują się, bowiem kłopoty z zębami. Opuchnięte, krwawiące dziąsła przy szczotkowaniu zębów i podczas spożywania posiłków jest dość częstą przypadłością mogącą prowadzić do poważnych zmian w jamie ustnej, a nawet do utraty zębów.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym w pierwszy trymestrze ciąży, a najlepiej jeszcze przed zapłodnieniem może oszczędzić mnóstwo niepotrzebnego stresu i dodatkowego bólu ciężarnej kobiecie. Dentysta po sprawdzeniu stanu uzębienia, wyleczeniu ewentualnych ubytków, usunięciu kamienia nazębnego poleci pastę zapobiegającą krwawieniu dziąseł, co niestety podczas ciąży zdarza się bardzo często.

Nie należy zapominać, że krwawiące dziąsła są przypadłością występującą, u co drugiej kobiety w drugim trymestrze ciąży. Nadwrażliwość związana jest z rozszerzeniem naczyń krwionośnych i zmianami hormonalnymi w organizmie.

Zarówno próchnica jak i paradontoza może być przyczyną chorób nienarodzonego jeszcze dziecka, nierzadko prowadzi do przedwczesnego porodu, z kolei u kobiety powoduje przewlekłe stany zapalne, których następstwem jest bezpowrotna utrata zębów.

Pragnąc zminimalizować ryzyko należy systematycznie odwiedzać gabinet stomatologiczny, regularnie dbać o higienę jamy ustnej, zrezygnować ze słodkich i kwaśnych potraw, oraz napojów gazowanych. Jeżeli w nieświadomy sposób doprowadzimy do ostrych stanów zapalnych, a niektórych zębów po prostu nie udało się uratować możemy zdecydować się na odtworzenie ubytków, jednak dopiero po rozwiązaniu.

Leczenie na najwyższym poziomie i innowacyjne implanty Bielsko-Biała są gwarancją zdrowego i pięknego uśmiechu na kilkanaście kolejnych lat. Imitacja utraconego zęba w postaci sztucznego korzenia daje zadowalające efekty i maksymalną sprawność.

Pamiętajmy, że okres ciąży jest szczególnym czasem, dla każdej kobiety, dla której zdrowy tryb życia i należyta dbałość zarówno o siebie, jak i nienarodzone jeszcze dziecko powinny być priorytetem. Oprócz prawidłowo zbilansowanej diety, aktywności na świeżym powietrzu, pielęgnacji jamy ustnej, warto zadbać o zdrowy i spokojny sen, co zapewnią profesjonalne poduszki ułatwiające zasypianie szczególnie w 3 trymestrze ciąży.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków