Rozstępy – jak im zapobiegać

    komentarze 0   czytano 0

Likwidacja rozstępów jest niezwykle trudną i mozolną procedurą, jednak istnieją skuteczne metody dające bardzo zadowalające rezultaty. Najczęstszym rozwiązaniem w przypadku istniejących rozstępów są takie preparaty jak kosmetyki ujędrniające, kosmetyki nawilżające oraz kosmetyki do peelingu.


556dae1c9572c(1)

Nim zaczniemy stosować preparaty lecznicze powinniśmy zastanowić się nad profilaktyką. Należy bezwzględnie pamiętać, iż rozstępy najczęściej powstają na skutek zaburzonej masy ciała, dlatego powinniśmy kontrolować BMI naszego ciała. Powinniśmy regularnie uprawiać sport w celu ujędrnienia i wzmocnienia skóry, jednak unikajmy wyczynowych oraz siłowych ćwiczeń, które narażają naszą skórę na duże obciążenia. Powinniśmy stosować masaże wzmacniające naszą skórę oraz stosować zabiegi mające na celu zwiększenie elastyczności oraz regenerację skóry. Niezmiernie ważna jest również ochrona przed czynnikami wywołującymi powstawanie rozstępów. Najczęściej kosmetyki nawilżające oraz kremy ujędrniające posiadają w swoim składzie składniki ochronne. Istotna jest także kontrola poziomu hormonów, które również wpływają na powstawanie rozstępów.

Po rozpoczęciu odpowiedniej profilaktyki należy zaopatrzyć się w preparaty lecznicze, takie jak kremy ujędrniające oraz kosmetyki nawilżające do ciała, które mają za zadanie odbudowę i wzmocnienie tkanki poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. W tym celu stosuje się kremy zawierające liczne ekstrakty roślinne, krzemionkę, peptydy oraz retinol. Powszechne zastosowanie znajduje również krem z witaminą C. Skutecznym rozwiązaniem są kremy do peelingu zawierające kwas salicylowy, mlekowym lub glikolowy. Stosowanie takiego preparatu jak krem do peelingu ma na celu złuszczenie naskórka i stosuje się go na przemian z kremem nawilżającym, jaki w składzie posiada najczęściej kwas hialuronowy oraz alantoinę.

Najlepszym rozwiązaniem było by systematyczne dbanie o siebie by do rozstępów w ogóle nie dopuścić, tylko nielicznym się to udaje. Gdy już pojawią się rozstępy należy podjąć wszelkie działania w celu ich minimalizacji. Bo nie ma nic piękniejszego niż jędrne, zadbane ciało. Kosmetyki z kwasami przywrócą mu jędrność i zdrowy, atrakcyjny wygląd.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków