Głęboki peeling ziołowy – Jadwiga

    komentarze 3   czytano 6246

peeling ziołowySkuteczność peelingu ziołowego w korygowaniu defektów skóry jest porównywalna z zabiegami wykonywanymi w gabinecie dermatologicznym. Zabieg ten powoduje odmłodzenie i ujędrnienie skóry na skutek wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto niweluje blizny potrądzikowe, spłyca zmarszczki, redukuje przebarwienia i rozstępy oraz reguluje czynność gruczołów łojowych. Peeling oparty jest na składnikach roślinnych. Nie powoduje bliznowacenia, ponieważ złuszcza tylko wierzchnie warstwy naskórka do głębokości warstwy podstawnej, co doprowadza do samoregeneracji. Może być stosowany na skórę twarzy i ciała. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w pewnym odstępie czasu (ok. 4 tygodni), dlatego niezbędne są dwie wizyty u kosmetyczki.


Pierwsza wizyta polega na złuszczaniu, druga na usunięciu resztek naskórka. W przypadku pierwszego peelingu, wykonuje się go powierzchownie.

Przeciwwskazania
• Infekcyjne choroby skóry ostre i przewlekłe Ropne czyli bakteryjne, w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego
• Wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki płaskie i pospolite,
• Grzybice
• Znamiona barwnikowe skóry
• Nowotwory skóry i stany przed nowotworowe np. rogowacenie starcze
• Trądzik różowaty
• Cienka, płytko unaczyniona skóra
• Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (można wykonać na zlecenie lekarza dermatologa)
• Przed zabiegiem i po zabiegu przez 3 tygodnie nie wolno stosować kosmetyków wyprodukowanych z użyciem kwasów owocowych

Przed zabiegiem
Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka wykonuje test uczuleniowy. Maseczkę peelingującą nakłada się na mały odcinek skóry w okolicy uda bądź przedramienia, na 30 minut. Jeśli do 48 godzin nie wystąpią żadne niepokojące objawy, można przeprowadzić zabieg. Trzy dni przed zabiegiem kosmetyczka wykonuje oczyszczanie manualne.

Produkty niezbędne do wykonania zabiegu

peeling ziołowy

KOMPOZYCJA ZIOŁOWA
LOTION ZIOŁOWY KONCENTRAT
LOTION ZIOŁOWY ZABEZPIECZAJĄCY
POLSKA MASECZKA OTRĄBKOWA REWITALIZUJĄCA
POLSKI TONIK ZIOŁOWY
POLSKA MASECZKA BIONAWILŻAJĄCA NAGIETKOWA
SAIPAN OLEJEK JOJOBA
POLSKI PREPARAT KOLAGENOWY
POLSKIE SERUM KOLAGENOWE
POLSKIE MLECZKO KOSMETYCZNE
POLSKI KREM BIONAWILŻAJĄCY Z KOLAGENEM, WIT. A+E
PIPETA
GAZA
WODA UTLENIONA 3%, WODA DESTYLOWANA
TALK
CIEPŁY KOC

Przebieg zabiegu
1. Demakijaż skóry mleczkiem kosmetycznym
2. Odtłuszczanie tonikiem ziołowym
3. Tonizowanie lotionem zabezpieczającym
4. Naświetlanie lampą solux przez 5 minut lub nawilżanie vapozonem przez 15 minut
5. Klientkę przykrywamy ciepłym kocem i przygotowujemy maseczkę peelingującą (2 łyżki kompozycji ziołowej połączone z lotionem ziołowym koncentratem, rozcieńczonym w stosunku 1:9 (1 część koncentratu, 9 części wody destylowanej). Do maseczki należy dodać 5 kropel wody utlenionej 3%.
6. Przygotowaną maseczkę nakłada się na miejsca, które mają ulec złuszczeniu i pozostawia 5 minut. Najpierw czoło następnie policzki, broda i nos.
7. Maseczkę wmasowuje się okrężnymi ruchami, aż do wystąpienia uczucia lekkiego pieczenia i wystąpienia lekkiego rumienia (ok. 5-15 minut). Jeśli pieczenie jest zbyt silne należy skrócić czas.
8. Po masażu powieki i usta zabezpiecza się kremem a na oczy nakłada kompres.
9. Resztę maseczki nakłada się na skórę i przykrywa kompresem z podwójnej gazy obficie zwilżonej lotionem zabezpieczającym.
10. Po około 20 minutach, gdy skóra przestanie piec, zdejmujemy kompres i maseczkę zmywamy delikatnie letnią, a później zimną wodą.
11. Tonizujemy lotionem zabezpieczającym

Działanie
• Wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej,
• Leczy trądzik,
• Likwiduje efekty potrądzikowe,
• Zmniejsza pory skóry,
• Redukuje blizny, rozstępy skórne,
• Niweluje przebarwienia,
• Wygładza zmarszczki
• Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka.

Po zabiegu
W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać mrozu poniżej -5C. Natomiast przez 30 dni po zabiegu unikać słońca i nie korzystać z solarium.
Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest mrowienie lub lekkie pieczenie skóry, zwłaszcza przy dotyku. W domu nie należy myć i moczyć skóry, nie wskazane jest również używanie kosmetyków, gdyż to hamuje proces złuszczania. Zaczerwienieni utrzymuje się ok. 1-2 dni. Trzeciego dnia rozpoczyna się proces złuszczania, które może być otrębiaste bądź płatowe. Od tego momentu skórę zwilża się co 2-4 godziny lotionem zabezpieczającym.

Po 5- 7 dniach po zabiegu należy przeprowadzić drugą fazę zabiegu w gabinecie kosmetycznym.
1. Demakijaż mleczkiem kosmetycznym
2. Tonizacja skóry lotionem zabezpieczającym
3. Zastosowanie przygotowanej maseczki otrąbkowej. Nakłada się ją na gazę na 15 minut.
4. Zmycie resztek maseczki i naniesienie kremu lub serum.

Po zabiegu skóra jest mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny.

Częstotliwość
Jest to zabieg bezpieczny, nie uczula, nie powoduje bliznowacenia, ponieważ nie złuszcza naskórka poniżej warstwy podstawnej. Liczba i częstotliwość zabiegów zależy od rodzaju i grubości skóry oraz indywidualnych potrzeb klienta.
W przypadku cery dojrzałej zabieg wykonuje się 1 lub 2 razy w roku, wiosną i jesienią, w celu odmłodzenia skóry. Przy cerze trądzikowej wykonuje się 4 do 12 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Źródło: jadwiga.vot.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków