Na zmarszczki, trądzik, przebarwienia peeling migdałowy!

    komentarze 1   czytano 612

Kwas migdałowy otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów, należy do alfa-hydroksykwasów. Zastosowany na skórę zmniejsza połączenia miedzy korneocytami oraz wspomaga odbudowę tkanek. Posiada właściwości depigmentujące i bakteriobójcze.


Alfa-hydroksykwasy znalazły zastosowanie głównie jako peelingi powierzchowne, gdzie środek złuszczający obejmuje głównie warstwę kolczystą do poziomu warstwy podstawnej naskórka. Charakteryzuje je łatwość stosowania, bezpieczeństwo, krótki czas gojenia, niski koszt, niewielkie ryzyko powikłań.
Peeling powierzchowny wymaga cotygodniowych lub comiesięcznych powtórzeń ze względu na małą efektywność, jest o wiele mniej skuteczny niż peeling średnio głęboki.

Kwas migdałowy ma dużą cząsteczkę i wolno penetruje w głąb skóry, dlatego jest łagodny i toleruje go nawet wrażliwa skóra. Posiada właściwości lipofilne dzięki czemu łatwo przenika w obrębie gruczołów łojowych. Jego wartość pKa to 3,4.

Zabieg z peelingiem migdałowym nadaje się do każdego rodzaju skóry. Może być bezpiecznie stosowany przez osoby o wrażliwej skórze, nie tolerujące innych kwasów oraz w różnych fototypach. Nie wywołuje fotouczuleń i intensywnego rumienia, dlatego stosowany latem nie daje ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce.

Kwas migdałowy jest pomocny w leczeniu trądziku, posiada silne działanie antybakteryjne. Ponadto oczyszcza skórę z zaskórników oraz normalizuje stany zapalne.
Polecany dla skóry z przebarwieniami (przebarwienia posłoneczne, piegi i melasma), rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych.
Wykonanie peelingu kwasem migdałowym powoduje nawilżenie oraz lekkie złuszczanie, dobrze tolerowane przez skórę. Nie pozostawia uczucia pieczenia i może być wykonywany o każdej porze roku.

Wskazanie do peelingu kwasem migdałowym:
– Hiperpigmentacje
– Starzejąca się skóra
– Trądzik w formie aktywnej, niecystowy
– Przygotowanie przed i po zabiegach laserowych – wspomaga odbudowę skóry

Działanie:
– dzięki właściwościom złuszczającym spłyca drobne zmarszczki oraz blizny potrądzikowe
– poprawia napięcie skóry
– likwiduje przebarwienia
– poprawia stan skóry trądzikowej
– reguluje wydzielanie sebum

Zaletą kwasu migdałowego jest ledwo zauważalne, drobnopłatkowe złuszczanie co nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków