Dopasuj zabieg do kondycji skóry i wieku

    komentarze 0   czytano 53

Powolny proces starzenia się skóry rozpoczyna się już od 25 roku życia. Jedną z przyczyn jest stopniowa utrata kwasu hialuronowego, która powoduje zaburzenia właściwego poziomu nawilżenia, utratę sprężystości i gładkości.


Dzięki zabiegom odpowiednio dopasowanym do wieku możesz zachować młodość na dłużej. O tym, kiedy i jakie zabiegi warto wykonać, mówi dr Dorota Mielecka-Trzepizur z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii CosmetDerm

Kwas hialuronowy (HA) to jeden z cennych „pomocników” w naszym organizmie, dzięki którym skóra wygląda młodo – jest gładka, sprężysta i promienna. Zadaniem HA jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Niestety wraz z wiekiem mamy go coraz mniej, co jest jedną z przyczyn wiotczenia skóry. Staje się ona pomarszczona, w kącikach ust, w okolicach oczu czy na czole widoczne są zmarszczki oraz bruzdy. Utrata kwasu hialuronowego jest procesem postępującym. Przyspiesza ją niewłaściwy tryb życia – niezdrowa dieta, nadmierny stres, zmęczenie, używki czy brak odpowiedniej ochrony przed promieniami UV. Skutecznym i najszybszym sposobem na uzupełnienie niedoborów HA są popularne zabiegi polegające na podaniu w wybrane okolice kwasu hialuronowego, który ma formę żelu i doskonale uzupełnia jego poziom w naszej skórze. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli wybierzemy odpowiedni preparat – dopasowany do typu skóry, efektu, który chcemy uzyskać, a przede wszystkim naszego wieku.

Wiek 30+: Rewitalizacja i przeciwdziałanie procesom starzenia

Drogocenny kwas hialuronowy tracimy już od 25 roku życia. Magiczną datą dla wielu kobiet jest przekroczenie trzydziestki. I choć nadal wyglądamy młodo i atrakcyjnie, warto już wtedy pomyśleć o pierwszych zabiegach, które pozwolą nam utrzymać ten stan jak najdłużej. – Dobrym rozwiązaniem dla osób po 30. roku życia są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, przeznaczone do mezoterapii (np. Teosyal Meso). Taka kuracja pomaga w rewitalizacji skóry, przywróceniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz pobudzeniu procesów naprawczych. Dbając o jakość skóry, przeciwdziałamy rozpoczynającym się procesom starzenia – zapewnia dr Dorota Mielecka-Trzepizur z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii CosmetDerm. Podstawowy cykl składa się z trzech sesji wykonywanych co trzy tygodnie. Dla utrzymania efektów warto powtarzać zabieg dwa lub trzy razy w roku. – Jeśli na skórze widoczne są już drobne zmarszczki, mezoterapię można połączyć z zabiegiem wypełniania delikatnym preparatem przeznaczonym do pierwszych, powierzchownych zmarszczek, jak np. Teosyal First Lines. Kurację należy powtarzać raz na pół roku.

Wiek 40+: Nieinwazyjny lifting twarzy

Mezoterapię skóry, czyli płytkie wstrzykiwanie preparatu połączone z bardzo dużą ilością nakłuć lub podskórne aplikowanie kwasu w postaci niewielkich pęcherzyków warto wykonywać w każdym wieku. – W odróżnieniu od zabiegów wypełniania zmarszczek, których rezultaty widoczne są od razu, na efekty mezoterapii musimy poczekać, aż skóra się zregeneruje i odbuduje – mówi dr Mielecka-Trzepizur specjalizująca się w medycynie estetycznej. Propozycją dla osób po 40. roku życia mogą być formuły będące połączeniem technik mezoterapii i wypełniania preparatami z kwasem usieciowanym (np. Teosyal Global Action). Również doskonałym wyborem jest Redensity I, który odbuduje naszą skórę. Preparat ten oprócz kwasu hialuronowego, który ma za zadanie, nawilżyć i poprawić gęstość skóry, dodatkowo zawiera specjalny kompleks stymulujący proces wytwarzania włókien kolagenu oraz elastyny.
– Częstym problemem u osób w tym wieku są również cienie pod oczami i pogłębiona dolina łez, co potęguje wrażenie zmęczonego wyrazu twarzy. Stosując odpowiednie preparaty stworzone do leczenia okolic oczu (np. Redensity II), w szybki i bezpieczny sposób odmładzamy nasze spojrzenie. Dzięki preparatom z kwasem hialuronowym (np. Teosysal Global, Teosyal Deep Lines) możemy również wykonać nieinwazyjny zabieg dający efekt liftingu: podnieść owal twarzy, spłycić zmarszczki czy wyrównać bruzdy nosowo-wargowe. To dobra propozycja dla osób po 40. roku życia i starszych – dodaje ekspert.

Wiek 50+: Intensywne modelowanie

Wraz z wiekiem dochodzi również do szybszego zaniku tkanki tłuszczowej w skórze. Aby powstrzymać związane z tym procesem zmiany w wyglądzie, należy sięgnąć po silny preparat z wysoko usieciowanym kwasem hialuronowym typu Teosyal Ultimate, który wypełni głębokie zmarszczki, wymodeluje twarz i uzupełni braki tkanki tłuszczowej.
– Typowym mankamentem zdradzającym wiek osób dojrzałych jest też zmiana kształtu ust, które z wiekiem stają się węższe. Dlatego pacjenci po 50. roku życia często decydują się na modelowanie warg kwasem hialuronowym. Dobrej jakości preparaty, jak np. Teosyal Kiss pozwalają uzyskać naturalny efekt, co jest jednym z najważniejszych czynników dla osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej – podkreśla dr Dorota Mielecka-Trzepizur.
Dobór zabiegów estetycznych uzależniony jest zarówno od wieku, jak i od kondycji czy typu skóry, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultujmy się ze specjalistą, który wybierze kurację dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków