Soczewki kontaktowe kolorowe a bezpieczeństwo ich stosowania

    komentarze 0   czytano 0

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy kupić soczewki kontaktowe kolorowe, bo zadajesz sobie pytanie, czy są one bezpieczne dla wzroku – nie obawiaj się. Najlepsi producenci dbają o jakość i bezpieczeństwo swoich produktów.

soczewki
Soczewki obecnie produkowane, bez względu na to, czy są to soczewki kontaktowe kolorowe czy zwykłe, wykonane są z najnowocześniejszych materiałów, a użyte do ich produkcji są najnowsze technologie. Poza tym podlegają one bardzo rygorystycznym obostrzeniom medycznym. Tylko takie soczewki, które są w pełni bezpieczne dla wzroku, możesz zakupić w salonach optycznych i internetowych sklepach optycznych (np. Vision Express).

Bezpieczne soczewki kontaktowe kolorowe – ważne, gdzie kupujesz
Soczewki kontaktowe kolorowe nie stanowią żadnego zagrożenia, pod warunkiem że kupujemy je w sprawdzonych sklepach lub aptekach. Możemy być wtedy pewni, że nie jest to żadna podróbka, a pełnowartościowy wyrób medyczny. Takie soczewki obejmują jedynie źrenicę i tęczówkę, nie zachodząc na białko. Warstwa kolorowa soczewki nie ma również bezpośredniej styczności z okiem, bowiem znajduje się wewnątrz specjalnego materiału. Dzięki temu soczewki takie są dużo bezpieczniejsze dla oka. Dzięki użytym w produkcji technologiom soczewki kolorowe nie przesuszają powierzchni oczu, więc nie przysparzają dolegliwości, zwanych zespołem suchego oka (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, obrzęk, uczucie pisaku w oczach). Warto też zwracać uwagę na markę produktu, aby mieć pewność najwyższej jakości (np. iWear, Johnson&Johnson, Ciba Vision, MaxVue Vision, MONO Vision, Alcon, czy Zeiss).

Nigdy nie kupuj azjatyckich podróbek lub soczewek nieznanych producentów!
Aby mieć pewność, że używanie soczewek kolorowych będzie bezpieczne, nigdy nie kupuj azjatyckich wyrobów. Są one dużo tańsze i posiadają wiele wzorów, jednak nie mają żadnych atestów medycznych. Wykonane są z kiepskich materiałów, które nie przepuszczają tlenu. Ponadto soczewki takie zasłaniają oprócz źrenicy i rogówki również dużą część białka, co jest bardzo groźne dla wzroku.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków