Podaj mi dłoń, a powiem ci, kim jesteś…

    komentarze 0   czytano 0


Zadbane dłonie i paznokcie to atrybut, jaki ceniony jest zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Minęły już bowiem czasy, w których męskie dłonie utożsamiano ze spracowanymi i szorstkimi. Nawiązując nowe znajomości – na gruncie zawodowym czy prywatnym – mamy współcześnie na uwadze, że pierwsze wrażenie obejmuje zaledwie kilka sekund. Dłonie natomiast stanowią swego rodzaju wizytówkę (schludność ma tutaj kluczowe znaczenie).


Manicure można oczywiście wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Na taką opcję – z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków – decydują się jednak głównie panie. Tymczasem mężczyźni coraz częściej korzystają z usług kosmetyczki. Jeśli już decydujemy się na pielęgnację w domu, warto pamiętać o zachowaniu podstaw higieny i bezpieczeństwa. Warto używać przyrządów i kosmetyków naprawdę dobrej jakości. Pamiętajmy też, by przed końcowym etapem – a więc nałożeniem na płytkę paznokcia kolorowej emalii – zastosować podkład. Pozwoli nam to uniknąć zniszczenia płytki.

Pielęgnacja damskich dłoni i paznokci w salonie z reguły zamyka się w około 60 minutach – od ścierania martwego naskórka, poprzez nakładanie na dłonie rozmaitych preparatów i olejków, aż po kształtowanie płytki, wycinanie skórek oraz relaksujący masaż. Zwieńczenie stanowi nałożenie odpowiedniej odżywki, podkładu oraz kolorowej emalii na paznokcie. Tutaj również występuje mnogość możliwości. Częstym wyborem pań jest jednak od kilku sezonów manicure hybrydowy. Polega on na pokryciu paznokci żelem, który zastyga, tworząc trwałą warstwę emalii. Zabieg tym różni się od nałożenia tipsów, iż nie powoduje uszkodzeń naturalnej płytki. Trwałość „lakieru” to około 2 – 3 tygodni. Swoistym bestsellerem w zakresie pielęgnacji dłoni pozostaje manicure francuski – to dowód na to, że klasyczne, zadbane dłonie zawsze będą w modzie. Stosunkową nowość stanowi manicure wzmacniający. Zdrowotna pielęgnacja płytki paznokcia często jest konieczna – szczególnie jeśli mamy problem z łamliwymi, rozdwajającymi się paznokciami. W takich wypadkach często zaleca się nie tylko zewnętrzne stosowanie preparatów (np. z witaminami, z algami etc.), ale i przyjmowanie odpowiednich suplementów (dostępnych w aptekach bez recepty).

Pielęgnacja męskich dłoni jest oferowana przez wiele salonów i obejmuje standardowo: wygładzenie skóry specjalnie dobranym peelingiem, opiłowanie paznokci, odsunięcie oraz wycięcie skórek, a także zaaplikowanie specjalnego balsamu lub maski regeneracyjnej połączone z odprężającym masażem rąk. Opcjonalnie można oczywiście zdecydować się na nałożenie lakieru bądź odżywki na paznokcie – współcześnie wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji. Panowie stają się coraz bardziej świadomi tego, że odpowiednia pielęgnacja to nie tylko sposób na dobry wygląd, ale też źródło przyjemności. I nie ma w tym nic zniewieściałego, jak wielu chciałoby zapewne myśleć. Stereotypy powinny bowiem pozostać tam, gdzie osoby je głoszące – w swojej jaskini.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków