Owoce borówki amerykańskiej i ich niezwykły wpływ na zdrowie i urodę

    komentarze 0   czytano 0


Pochodzenie i wzrost popularności borówki amerykańskiej

Owoc ten ze względu na swoje niezwykłe właściwości zdrowotne nazywany jest obecnie „błękitnym skarbem”. W warunkach naturalnych rośnie w Ameryce Północnej, zasiedlając różne strefy klimatyczne. Do Europy borówki amerykańskie przywieźli kolonizatorzy kontynentu amerykańskiego. Uprawiano je przede wszystkim w Holandii i eksportowano do sąsiednich Niemiec.


Obecnie to właśnie Niemcy są największym producentem borówki amerykańskiej w Europie. Jeśli chodzi o Polskę, pierwsze próby upraw podejmowano już w latach dwudziestych XX wieku. Jednak dopiero w ostatnim czasie Polacy docenili walory tego owocu. Jego popularność wśród konsumentów stale rośnie, co przekłada się na zwiększanie obszaru upraw. Co jednak powoduje, że borówka amerykańska stała się przysmakiem milionów konsumentów na całym świecie?

Smak i wartości odżywcze borówki amerykańskiej
Z pewnością istotnym czynnikiem jest słodki smak owoców. Jagody są kuliste o średnicy od jednego do trzech centymetrów, soczyste, mają charakterystyczny aromat. Borówka doskonale nadaje się do bezpośredniego spożycia, a także mrożenia. Można robić z niej również soki oraz dżemy i konfitury. Jednak to, co przede wszystkim wyróżnia te owoce od innych, to niezwykłe bogactwo wartości odżywczych. Borówka amerykańska posiada duże ilości związków antyoksydacyjnych, które chronią przed występowaniem chorób nowotworowych. Udowodniono, że owoce te wpływają na obniżenie cholesterolu, a co za tym idzie – pomagają obniżyć ciśnienie krwi, zapobiegając chorobom krążenia. U osób spożywających regularnie te owoce występuje większa odporność na stres, poprawia się pamięć, a także lepiej funkcjonuje układ nerwowy. Borówka amerykańska polecana jest wszystkim tym osobom, które pragną w sposób naturalny zadbać o swoją urodę. Związki zawarte w owocach opóźniają procesy starzenia oraz poprawiają wygląd skóry.

Owoc XXI wieku
Naukowcy badający te niepozorne kuliste owoce, co pewien czas odkrywają ich kolejne niezwykłe właściwości zdrowotne dla ludzkiego organizmu. Dlatego też coraz częściej można spotkać się z opiniami, uznającymi już teraz borówkę amerykańską za owoc XXI wieku. Warto korzystać z dobrodziejstw natury, spożywając codziennie porcję tych smacznych, soczystych, a przede wszystkim niezwykle zdrowych jagód.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków