Jak zaplanować płeć dziecka?

    komentarze 1   czytano 69

płeć dzieckaChcesz mieć córkę? Przejdź na dietę bogatą w fasolę i żółty ser a unikaj bananów.
Naukowcy z Uniwersytetu Maastricht w Holandii odkryli, że połączenie odpowiedniego pożywienia oraz czasu owulacji może zwiększyć szanse na poczęcie dziewczynki.

Aby na świat przyszła dziewczynka należy spożywać produkty mleczne i słodkie, bogate w wapń i magnez, takie jak: jogurt, ser żółty, szpinak, tofu, migdały, płatki owsiane, orzechy nerkowca, pełnoziarniste pieczywo, figi, brokuły i pomarańcze.


Chłopcom, natomiast sprzyja dieta bogata w sód i potas, zatem cytrusy, ziemniaki, banany, boczek, salami, wędzony łosoś, sery pleśniowe, chleb, oliwki. Wszystko jednak w granicach zdrowego rozsądku. Zbyt jednostronna dieta mogłaby, bowiem źle wpłynąć na rozwój dziecka i doprowadzić do poważnych schorzeń u matki.

Naukowcy twierdzą, że płeć dziecka zależna jest tylko od diety matki, nie ma na nią wpływu dieta ojca. Aby począć córkę, naukowcy zalecają również regularny seks, ale nie w dzień owulacji lub tuż po niej, gdyż wtedy największe szanse mają plemniki męskie. Aby począć córeczkę, do stosunku powinno dojść dwa lub cztery dni przed owulacją.

Do badań zachęcono 172 kobiet w Europie Zachodniej w wieku od 23 do 24. Kazano im ograniczyć spożywanie soli i jeść co najmniej pól kilo produktów mlecznych dziennie. Ich dieta zawierała również pieczywo, warzywa, owoce, mięso, ryż i makaron.

Wyniki badań wykazały, że zarówno dieta, jak i metody synchronizacji zwiększyły prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki, jednak wpływ diety okazał się najbardziej widoczny.

Źródło: zeenews.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków