Gładka skóra, gładkie ciało, gęste włosy… na głowie. Jak mężczyzna powinien dbać o skórę?

    komentarze 0   czytano 0

Warstwa rogowa skóry mężczyzn jest nawet o jedną czwartą grubsza niż u kobiet oraz zawiera więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu dłużej pozostaje jędrna i elastyczna. Panowie starzeją się później, ale bardziej gwałtownie. Po 35 roku życia pojawiają się u nich zmarszczki, które są znacznie głębsze i większe niż u kobiet. Do najczęstszych znaków upływającego czasu należą także opadające powieki, podwójny podbródek czy łysienie. Należy również zwrócić uwagę na zmieniające się standardy estetyczne jak i higieniczne. Zarośnięty, brudny macho w stylu Borata odchodzi do lamusa, by ustąpić miejsca zadbanemu i schludnemu dżentelmenowi przypominającemu bardziej Juda Law.



Zachowaj młodość na dłużej

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi panowie zgłaszają się do salonów kosmetycznych są głębokie zmarszczki oraz blizny. Po 30 roku życia, skóra mężczyzny traci dotychczasową elastyczność i zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Ponadto cera u panów jest znacznie bardziej tłusta niż u kobiet. Jest to związane z produkcją testosteronu, który odpowiada za wydzielanie sebum. Codzienne golenie sprawia, że skóra traci hydrolipidową warstwę ochronną i jest znacznie bardziej narażona na podrażnienia.

– Mężczyźni często decydują się na zabieg mezoterapii bezigłowej, czyli nieinwazyjny system odmładzania skóry. Polega ona na wprowadzeniu, za pomocą impulsu elektrycznego, substancji, które działają bezpośrednio pod skórą. Czas i rodzaj aplikowanej substancji dostosowane są od indywidualnych potrzeb pacjenta, tak aby kuracja zapewniła jak najlepsze efekty. Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów anty-ageingowych, ze względu na rezultaty jakie przynosi oraz fakt, że zabieg jest bezbolesny i zapewnia poprawę kolorytu oraz pobudzenie procesów naprawczych w skórze – mówi dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.

Gładkie ciało symbolem naszych czasów

Golenie ciała przez mężczyzn wciąż jest gorącym tematem dyskusji u przedstawicieli obu płci. Jak wynika z badań IIBR aż 44% mężczyzn w wieku 18-45 lat goli lub skraca owłosienie na swoim ciele. Powodem są zarówno względy higieniczne jak i praktyczne, nie bez znaczenia są również preferencje partnerki. Choć część pań (około 20%) wciąż uważa, że obfite „futro” na plecach czy torsie jest atrakcyjne, to właśnie mężczyźni o ogolonych ciałach są obecnie symbolami seksu.

Zabiegi depilacji z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Szczególnie latem, wiele panów decyduje się na usunięcie nadmiernego owłosienia, które przy wysokich temperaturach po prostu przeszkadza. Kliniki medycyny estetycznej proponują różnego rodzaju zabiegi takie jak: depilacja woskiem czy pastą cukrową, jednak najskuteczniejsza jest depilacja laserowa. Przeprowadzenie terapii składającej się z 6-8 zabiegów gwarantuje stałe usunięcie nadmiernego owłosienia, jakiego nie uzyskamy w żaden inny sposób – przekonuje specjalistka Body Care Clinic.

Gęste i mocne włosy

Pokaźna łysina niegdyś była uważana za wyraz wysokiego statusu społecznego, dziś natomiast staje się przekleństwem coraz młodszych osób. Jej przyczyn można doszukiwać się w stresującym trybie życia, niewłaściwej diecie, zanieczyszczeniu środowiska czy przekazywanych genach. Obecnie problem z wypadaniem włosów ma ponad 30% mężczyzn w wieku między 25. a 40. rokiem życia. – Zabiegiem polecanym osobom z łysieniem androgenowym i plackowatym jest mezoterapia igłowa. Rewitalizuje ona cebulki włosów oraz stymuluje krążenie, przez co wspomaga odrastanie włosów. – mówi dr Wykręt.

Podczas zabiegu, za pomocą mikronakłuć, pod skórę wprowadzany jest koktajl. Specjalnie dobierane substancje lecznicze przenikają na głębokość około 0,5-4 mm, czyli do skóry właściwej lub tkanki podskórnej.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków