Fale radiowe w kosmetyce

    komentarze 0   czytano 415

Zabiegi z użyciem fal radiowych niwelują efekty starzenia, łagodzą obrzęki, niwelują zmarszczki, modelują owal twarzy, poprawiają elastyczność i napięcie skóry, redukują cellulit oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. To bezpieczna alternatywa dla zabiegów chirurgii plastycznej.


Fale radiowe to fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości, określane jako RF. Obecnie są już szeroko rozpowszechnione w kosmetyce, fizjoterapii czy medycynie, mimo że dostępne są od niedawna.

W kosmetyce działanie fal radiowych polega na termolizie. Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe do temperatury ok 40 stopni Celcjusza. Podczas zabiegu kolagen obkurcza się (4 – 6 miesięcy) a następnie ulega napięciu odnawiając przy tym swoją strukturę. Podwyższona temperatura pobudza także fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie elastyczności skóry. Ogrzanie skóry właściwej i tkanki podskórnej powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie metabolizmu tkankowego, zwiększenie transportu tlenu do tkanek oraz usuwanie produktów katabolizmu tkankowego.
W przypadku gdy głównym celem w zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej, fale radiowe działają na zasadzie selektywnej termoindukcji tzn. fala radiowa rozbija tłuszcz nie niszcząc przy tym otaczających naczyń krwionośnych i komórek nerwowych.
Fale radiowe ułatwiają także penetrację związków aktywnych w głąb skóry.

Podgrzanie głębszych warstw skóry zachodzi poprzez przepływ lub indukcję prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości za pośrednictwem elektrod przyłożonych do ciała. Podgrzanie występuje wewnątrz tkanek a generujące pole elektromagnetyczne elektrody pozostają zimne.

Wyróżnia się fale monopolarne (Thermage), bipolarne (Radiage) lub multipolarne, co pozwala na odpowiedni dobór i kontrolę głębokości działania i temperatury.

Głowice bipolarne przeznaczone są do miejscowych zabiegów, natomiast głowice unipolarne dają rozległy efekt podgrzania w skórze jak i tkance podskórnej.

W urządzeniach monopolarnych stosowane są dwie elektrody, jedna mniejsza – czynna, druga większa – bierna. Pole elektryczne przenika przez ciało, dążąc od jednej elektrody do drugiej. Urządzenia monopolarne lepiej nadają się do zabiegów, które mają oddziaływać na głębiej położone tkanki.

W urządzeniach bipolarnych wszystkie elektrody znajdują się na tej samej powierzchni głowicy zabiegowej. Zmienne pole elektryczne wnika do tkanek, podnosząc temperaturę ale oddziaływanie jest o wiele płytsze niż w przypadku fal monopolarnych. Efekt termiczny skoncentrowany jest blisko powierzchni skóry, dlatego nadają się do zabiegów gdzie wystarczające jest płytkie podgrzanie tkanek.

Zabiegi z użyciem fal radiowych są bezpieczne jednak podczas zabiegu może wystąpić przejściowy rumień lub stan zapalny.

Podczas zabiegu niezbędne jest zastosowanie żelu chłodzącego pod głowice metalowe lub oliwki sprzęgającej pod głowice ceramiczne.

Zalecane jest wykonanie 6 – 10 zabiegów, 1 – 2 razy w tygodniu.

Zastosowanie:
– Wygładzenie i ujędrnienie skóry
– Zniwelowanie zmarszczek
– Poprawa owalu twarzy
– Redukcja cellulitu
– Rozbijanie komórek tłuszczowych
– Pobudzanie komórek do produkcji kolagenu

Przeciwwskazania:
– Ciąża, laktacja
– Miesiączka
– Rozrusznik i zastawka serca
– Nowotwory (do 5 lat po zakończeniu kuracji)
– Epilepsja
– Hemofilia i poważne krwawienia
– Cukrzyca
– Nadwrażliwość skóry
– Stwardnienie rozsiane
– Zapalenie żył i naczyń chłonnych
– Metalowe implanty w miejscu zabiegu
– Zaburzenia czucia
– Nadciśnienie tętnicze
– Trądzik różowaty
– Choroby wirusowe i bakteryjne skóry
– Nadczynność tarczycy

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków