Nowość firmy Floslek na ratunek atopowej skórze

    komentarze 3   czytano 161

Swędzi, łuszczy się, piecze… Wszyscy, którzy mają problemy z atopowym zapaleniem skóry, wiedzą jak bardzo uciążliwe może być to schorzenie. A chorych jest coraz więcej. W tej chwili szacuje się, że ok. 20% cywilizacji zmaga się z problemami związanymi z atopią i ten odsetek rośnie.


Jak sobie rodzić z tym uciążliwym schorzeniem? Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry i dobór kosmetyków.

Marka Floslek Pharma wprowadziła na rynek linię dermokosmetyków EMOLEUM przeznaczoną specjalnie do pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej i atopowej – preparaty o delikatnych, odpowiednio dobranych, aktywnych składnikach.
Wszystkie kosmetyki EMOLEUM są bezzapachowe – dzięki temu zmniejszają znacznie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Zawierają natomiast prebiotyk, czyli substancję utrzymującą prawidłową mikroflorę w organizmie zapobie­gającą zakażeniom bakteryjnym.


W skład linii wchodzi 5 produktów:

* OLEJEK MYJĄCY 2 w 1

Polecany jako preparat myjący do codziennej pielęgnacji skóry szorstkiej, suchej, bardzo suchej i atopowej.

Działanie:
łagodnie myje i pielęgnuje skórę
pozostawia delikatny film ochronny
uzupełnia niedobór lipidów
łagodzi uczucie napięcia i szorstkości
zapobiega wysuszeniu, pękaniu i łuszczeniu naskórka
pieni się pod wodą

Substancje czynne:
olej słonecznikowy – źródło Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) odpowiedzialnych za elastyczność i nawilże­nie skóry. Pielęgnuje i przyspiesza regenerację suchej skóry. Efektyw­nie zapobiega utracie wody transepidermalnej.
olej morelowy – zawiera NNKT oraz witaminę A. Wykazuje dzia­łanie odbudowujące, nawilżające i wygładzające. Polecany do skóry szczególnie suchej, szorstkiej i popękanej.
emolienty – substancje o działaniu nawilżającym i delikatnie natłusz­czającym. Zmiękczają i wygładzają skórę. Tworzą na skórze film, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody.
Cena ok. 34 zł (200 ml)

* EMO-OLEUM DO KĄPIELI

Polecany jako preparat myjący do codziennej pielęgnacji skóry szorstkiej, suchej, bardzo suchej i atopowej.

Działanie:
tworzy w wodzie delikatną emulsję
łagodnie myje i natłuszcza skórę
pozostawia delikatny film ochronny
uzupełnia niedobór lipidów
zmniejsza uczucie napięcia i szorstkości skóry
łagodzi podrażnienia

Substancje czynne:
olej słonecznikowy – źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych po­prawiających elastyczność i nawilżenie skóry. Pielęgnuje i przyspiesza regenerację suchej i szorstkiej skóry.
olej wazelinowy – uzupełnia i odbudowuje płaszcz lipidowy.
emolienty – tworzą na powierzchni skóry delikatny film ochronny, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni – jest to pośrednie działanie nawilżające – przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.
Cena ok. 33 zł (200 ml)

* KREM NAWILŻAJĄCY

Polecany do codziennej pielęgnacji skóry szorstkiej, suchej,
bardzo suchej i atopowej.

Działanie:
intensywnie, głęboko i długotrwale nawilża
wygładza i uelastycznia podrażnioną i wysuszoną skórę
odbudowuje warstwę lipidową
zmniejsza zaczerwienienie, łagodzi uczucie napięcia i szorstkości
zapobiega wysuszeniu, pękaniu i łuszczeniu naskórka

Substancje czynne:
mocznik – zmiękcza i nawilża, działa przeciwświądowo. Zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka i ułatwia wnikanie składników aktywnych w jego głębsze warstwy.
kompleks lipidowy – (masło Shea, olej z nasion Luffa Cylindrica, ester kwasu jabłkowego). Pomaga w odbudowie naturalnych lipidów skó­ry. Wpływa korzystnie na podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Wy­gładza i natłuszcza skórę, a także wzmacnia równowagę bariery lipi­dowej. Utrzymuje właściwą wilgotność, chroni przed wysychaniem i nadmiernym rogowaceniem naskórka.
aloe vera gel – sok z aloesu – działa regenerująco, pobudza mecha­nizmy obronne skóry, głęboko nawilża.
Cena ok. 28 zł (75 ml)

* REGENERUJACY KREM OCHRONNY

Polecany do codziennej pielęgnacji skóry szorstkiej, suchej, bardzo suchej i atopowej.

Działanie:
zapobiega wysuszeniu, pękaniu i łuszczeniu naskórka
reguluje naturalny proces złuszczania
odbudowuje warstwę lipidową
zmniejsza zaczerwienienie, łagodzi uczucie napięcia i szorstkości
pozostawia na skórze film ochronny
zapewnia skuteczną ochronę przed nadmierną utratą wody

Substancje czynne:
kompleks lipidowy (olej z nasion Luffa Cylindrica, wosk rycynowy, me­dycznie czysta lanolina) – pomaga w odbudowie naturalnych lipidów skóry. Wpływa korzystnie na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, wykazującą nie­dobór lipidów.
witamina E – zapewnia skórze właściwą wilgotność. Działa kojąco i prze­ciwzapalnie.
witamina A – wygładza i zmiękcza skórę. Wzmacnia barierę lipidową na­skórka, chroniąc go przed wysychaniem. Zapobiega rogowaceniu naskórka.
olej migdałowy – zawiera kwas oleinowy i linolowy, które zmiękczają naskó­rek i wzmacniają lipidową barierę skóry. Pielęgnuje i natłuszcza skórę.
olej morelowy – zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę A. Regeneruje, nawilża i wygładza suchą, szorstką i popękaną skórę.
Cena Ok. 27 zł (75 ml)

* LIPIDOWY BALSAM

Polecany do pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej i atopowej.

Działanie:
przynosi ulgę podrażnionej skórze
zapobiega wysuszaniu i pękaniu naskórka
zmniejsza zaczerwienienie, napięcie i suchość skóry
wzmacnia barierowość skóry
zmiękcza i nawilża

Substancje czynne:
mocznik – zmiękcza i nawilża naskórek, działa przeciwświądowo. Zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka i ułatwia wnikanie składników aktywnych w jego głębsze warstwy.
prebiotyk – stymuluje wzrost dobroczynnych bakterii skóry. Pomaga w od­budowie bariery ochronnej, zapobiega swędzeniu i podrażnieniu.
olej migdałowy – bogaty w witaminy A i E. Zawiera również duże ilości kwa­su linolowego i oleinowego, które zmiękczają naskórek i wzmacniają lipidową barierę ochronną skóry.
wysoce oczyszczona forma lanoliny – pozbawio­na wszelkich zanieczyszczeń i alergenów. Naturalny składnik imitujący lipidy skóry. Wzmacnia barierę ochronną skóry. Redukuje szorstkość, chroni przed infekcjami bakteryjnymi.
Cena ok. 31 zł (200 ml)

FLOSLEK Pharma jest marką specjalistycznych dermokosmetyków stworzonych dla skóry problematycznej, wymagającej szczególnej pielęgnacji. Formuły preparatów FLOSLEK Pharma zostały przebadane przez akredytowane laboratoria badawcze i przetestowane pod nadzorem dermatologów przez osoby o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Dermokosmetyki FLOSLEK gwarantują wysoką jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Charakteryzują się nie tylko wysoką efektywnością, ale również doskonałymi właściwościami aplikacyjnymi. Produkty Marki FLOSLEK Pharma są dostępne w aptekach.

Serwis PR:
Barbara Nahorny
tel. (22) 616-02-65
e-mail: b.nahorny@kisp.pl
KiS Production Sp. z o.o.
ul. Klimczaka 5 lok. 52
02-797 Warszawa
www.kisp.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków