Modelowanie sylwetki na wiosnę

    komentarze 0   czytano 203

modelowanie sylwetki

Wiosna tuż tuż, to najlepszy moment by zadbać o wygląd skóry po zimie.
Aby pozbyć się cellulitu i zbędnych kilogramów, których przybyło w zimie, warto połączyć dietę, aktywność fizyczną i zabiegi wyszczuplające, gdyż synergistyczne działanie jest najbardziej efektywne. Równie ważna jest systematyczność oraz konsekwencja w działaniu.


DIETA

dieta

By osiągnąć oczekiwany rezultat należy zasięgnąć rady dietetyka, który wyznaczy odpowiednią dietę dostosowaną do wieku, płci i indywidualnych potrzeb organizmu. Cellulit to często efekt złych nawyków żywieniowych. Odgrzewane jedzenie w mikrofalówce, fast foody, spore ilości wypijanej kawy nie pozwolą Ci odzyskać wymarzonej sylwetki, dlatego radykalnie zmień swoją dietę. Wyeliminuj z niej słodycze, alkohol, tłuste potrawy, słodzone napoje, węglowodany, tłuszcze, sól oraz rzuć palenie. Postaw na dietę wysokobiałkową oraz bogatą w błonnik, owoce i warzywa.

RUCH

aktywność fizyczna

Doskonałym pomysłem jest ruch na świeżym powietrzu (jogging, jazda rowerem, długie spacery), który w otoczeniu wiosennej aury jest szczególnie przyjemny. Wysiłek fizyczny pobudza przemianę materii, dzięki czemu spalane są kalorie i następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ruch poprawia krążenie krwi i limfy. Zostaw samochód w domu i jedź do pracy rowerem. Zamiast jechać windą wejdź do mieszkania po schodach. Każdy rodzaj aktywności fizycznej wpływa korzystnie na stan skóry pod warunkiem, że jest systematyczny.
Jeśli brak Ci motywacji do ćwiczeń zapisz się do klubu fitness, instruktor pomoże Ci wymodelować sylwetkę dobierając odpowiednie ćwiczenia.

ZABIEGI W GABINECIE KOSMETYCZNYM

Ważnym elementem modelowania sylwetki są także zabiegi kosmetyczne, które przeciwdziałają niezamierzonym efektom odchudzania, takim jak zwiotczenie skóry.
Nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit to główne problemy kobiet, które dążą do uzyskania idealnej sylwetki. W przypadku cellulitu zabiegi kosmetyczne powinny usprawniać krążenie limfy. Takim zabiegiem jest drenaż limfatyczny wykonany manualnie lub przy pomocy aparatury do drenażu, takich jak do endermologii czy pressoterapii.

Endermologia

Daje świetne efekty w przypadku otłuszczeń, które są oporne na działanie diety i gimnastyki. Oddziałuje bezinwazyjnie na tkankę skórną i podskórną stymulując fibroblasty, zapobiegając zwłóknieniom, uaktywnia lipolizę, likwiduje cellulit, modelując sylwetkę, mobilizując mięśnie. Oddziaływuje na krążenie usprawniając krążenie krwi i limfy oraz zmniejsza retencje wody. Endermologia łączy w sobie masaż mechaniczny z regulowanym podciśnieniem. W głowicy którą masowane są problematyczne partie ciała umieszczone są 2 rolki, poruszające się wokół własnej osi i względem siebie. Jedna z rolek zawija fałd skórny, a druga go rozwija. Dzięki temu zbita i stwardniała tkanka skupiająca komórki tłuszczowe, ulega zmiękczeniu, co pozwala usunąć tłuszcz. Średnio zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej sześciu.

zabiegi - endermologia

Cena jednego zabiegu to ok. 100-120 zł. Seria składa się z ok. 14 zabiegów.

Mezoterapia bezigłowa

Metoda łącząca technologię laserową ze impulsami elektrycznymi. Zabieg poprawia mikrocyrkulację, usprawnia przepływ krwi oraz dale efekt drenażu limfatycznego. Składniki aktywne wykorzystane w zabiegu penetrują w głąb skóry, wywołując określone działanie.

Drenaż limfatyczny

Pobudza przepływ limfy, odprowadza toksyny, oczyszcza organizm, zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki. Działa antycellulitowo i odchudzająco. Służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Polega na masażu przy użyciu technik głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

Masaż bańką chińską

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie czego efektem jest przyśpieszenie materii i redukcja tkanki tłuszczowej.

masaż bańką chińską

Cena za jeden masaż to ok. 200 zl.

Kapsuła podciśnieniowa

Efekt podciśnienia jakie wytwarza się w kapsule, pozwala na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej a w połączeniu z aktywnością fizyczną poprawia krążenie krwi, gwarantując spalanie kwasów tłuszczowych, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko poprzez aktywną pracę mięśni.

Body Wrapping

Polega na owijaniu bandażami lub folią miejsc objętych cellulitem, uprzednio posmarowanych preparatem antycellulitowym, zawierającym np. wyciągi z alg, glinki, olejki eteryczne, błoto.

body wrapping

Zabieg należy powtórzyć ok. 9 razy w odstępie 2-4 dni.

Aquaforeza

To połączenie technologii laserowej i specjalnych impulsów elektrycznych, które pomagają reaktywować mikrocyrkulację, polepszenie przepływu krwi i drenaż limfatyczny poprzez wprowadzenie do tkanki mieszanki aktywnych substancji. Zabieg trwa ok. 30-60 minut, konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Koszt zabiegu to ok. 200 zł.

Elektrostymulacja

Zabieg, w którym wykorzystuje się prądy małej częstotliwości w celu wywołania skurczu (pobudzenie) mięśni lub nerwów. Zabieg usprawnia przemianę materii i krążenie krwi, redukcji ulega znaczna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych.

elektrostymulacja

Zabieg trwa ok. 40 minut i kosztuje ok. 60zł.

Kapsuła SPA

Zabieg polega na pobudzeniu aktywności metabolizmu komórek Połączenie sauny parowej, promieni podczerwonych, aromaterapii, masażu wibracyjnego, hydroterapii i koloroterapii wspomaga modelowanie sylwetki stymulując spalanie kalorii oraz wspomaga walkę z cellulitem.

Terapia ultradźwiękowa

Ultradźwięki pozwalają na głęboką penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Przyśpieszają także metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, poprawiają krążenie, zwiększają ukrwienie i dzięki czemu wspomagają odchudzanie i redukują cellulit.

ultradźwięki

Zabieg trwa ok. 20 minut a jego koszt wynosi 30 zł.

Exilis

To rodzaj bezinwazyjnej liposukcji. Zastosowanie ultradźwięków do rozbijania otoczek komórek tłuszczowych, co uwalnia z nich tłuszcz. Uwolniony tłuszcz jest zbierany przez krew i wydalany z organizmu. Zalecane jest wykonanie 4-6 zabiegów, koszt jednego to ok. 1200 zł.

Zabiegi w gabinetach kosmetycznych to doskonałe wsparcie w walce z niedoskonałościami sylwetki. Dają widoczne efekty już po kilku seriach. Zabiegi te jednak należy wykonywać seriami w innym przypadku nie przyniosą długotrwałych efektów. Powinny być one dostosowane indywidualnie dla potrzeb klienta.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków