Makijaż permanentny a zdrowie

    komentarze 0   czytano 92

Dbając o swoje zdrowie, powinno się zwracać uwagę na wygląd. Jednak warto poznać prawdę o niektórych zabiegach, które choć popularne, nie zawsze wiążą się ze zdrowiem.

Makijaż permanentny jest wspaniałym zabiegiem dla kobiet, które nie mają czasu na długi czas przed lustrem każdego ranka. Spiesząc się do pracy, liczy się każda minuta, która można powodować nieudany makijaż. Dlatego wiele z kobiet, funduje sobie tak trwały makijaż, który pozwala na oszczędność czasu. Jego ogromną zasługą jest fakt, iż można czuć się zawsze pięknie o każdej porze dnia i nocy. Dodaje to dużej pewności siebie w wielu sytuacjach i pozwala na pozbycie się wielu kompleksów. Jednak czym właściwie jest makijaż permanentny? To rodzaj tatuażu, który jednak wnika dużo słabiej w skórę, niż typowy tatuaż.

Należy jednak pamiętać, że nie powinien on być wykonywany przez kobiety w ciąży, karmiące piersią, z chorobą nowotworową czy cukrzycą. Jednak to tylko te przeciwwskazania. Trzeba podkreślić, iż najczęściej, zabieg taki obejmuje oczy, usta i brwi.

Ważne, aby nie dać się zwieść zbyt niskiej cenie. Zabieg ten, powinien być wykonany w profesjonalnym gabinecie z certyfikatem, gdzie możemy mieć pewność doświadczenia, wysokiej jakości barwników oraz bezpieczeństwa podczas samego zabiegu.

Niestety nie jest to zabieg bezbolesny. Polega on na nakłuwaniu skóry, która wcześniej zostaje zdezynfekowana i znieczulona. Różna odporność na ból, wpływa na doznania. Jednak co oznacza chwilowy ból przy świadomości, iż przez rok lub dwa, będziemy wyglądały lepiej przez całą dobę? Dla wszystkich tych, którzy są dość sceptycznie nastawieni, należy stwierdzić, iż makijaż permanentny można poprawić w razie jakichkolwiek błędów. Tak więc nie należy zakładać, że możemy się oszpecić na długi czas.

Trzeba się jednak zastanowić nad odcieniem barwy. Jeśli chodzi o usta, co powinien być on zbliżony do naturalnego koloru, gdyż dzięki temu można uniknąć efektu maski. Poruszając temat oszpecenia, nie da się nie wspomnieć o opuchliźnie. Jest ona zwykle mało widoczna i schodzi nawet po jednym dniu. Tak więc, można powiedzieć, iż taki makijaż jest prawie bezinwazyjny. W zależności od zabiegu, jego koszt wynosi kilkaset złotych. Jednak trzeba przyznać, iż oszczędza się potem na kosmetykach, co nie jest bez znaczenia. Więc podsumowując, makijaż permanentny to dobry i bezpieczny pomysł we właściwym salonie.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków