Codziennie picie piwa korzystne dla zdrowia

    komentarze 1   czytano 1363

piwo dla zdrowiaWedług ekspertów piwo nie tylko orzeźwia i świetnie smakuje, ale jest także napojem bogatym w proteiny, witaminy i sole mineralne.

Lekarze sugerują, iż codzienne picie piwa w umiarkowanej ilości jest korzystne dla zdrowia i może zmniejszyć ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego.

Umiarkowane spożywanie piwa w połączeniu ze zdrową dietą może również być pomocne w walce z zbędnymi kilogramami.
 
 


Lekarze Ramon Estruch i Rosa Lamuela przetestowali 1249 mężczyzn i kobiet powyżej 57 lat. Jak się okazało, osoby które łączyły dietę śródziemnomorską z wypijaniem kufla piwa, nie tylko nie przybrały na wadze, ale w niektórych przypadkach nawet utraciły zbędne kilogramy. Piwo zaostrza apetyt, gdyż obniża poziom cukru we krwi i pobudza wydzielanie soków żołądkowych, jednak samo w sobie nie powoduje tycia. Jeśli więc nie skusisz się przy piwie na kiełbasę z grilla lub golonkę, nie przytyjesz.

Specjaliści stwierdzili, że piwo daje takie same korzyści dla zdrowia jakie przypisane są umiarkowanemu spożyciu wina. Uwielbiany przez amatorów napój zawiera kwas foliowy, witaminy, żelazo i wapń, które zdaniem badaczy mają ochronny wpływ na układ krążenia.

Osoby, które regularnie piły umiarkowane ilości piwa, rzadziej cierpią na cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi i miały niższe zawartości tłuszczu w organizmie.

Naukowcy z Barcelony i Madrytu proponują by kobiety piły dwie małe szklanki piwa dziennie, a mężczyźni trzy, w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami.

Źródło: zeenews.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków