Adifyline- nowy składnik kosmetyków poprawiających owal twarzy i kształt piersi

    komentarze 0   czytano 496

Firma Lipotec SA wprowadziła na rynek kosmetyczny nowy składnik aktywny – Adifyline, który ma na celu zwiększenie objętości tkanki tłuszczowej w pożądanych obszarach, takich jak policzki czy piersi.


Adifyline (INCI: glikol butylenowy (i) Woda (aqua) (i) Acetyl Hexapaptide-38) promuje aktywność PGC-1α zwiększając szybkość adipogenezy, co w następstwie prowadzi do wzrostu akumulacji lipidów i wzrostu objętości w miejscach aplikacji.

Badania in vitro przeprowadzone przez firmę Lipotec wykazały 61% wzrost ekspresji koaktywatora PGC-1α i wzrost akumulacji lipidów w komórkach. Ponadto, badania wykazały 12% wzrost objętości policzka po 14 dniach stosowania Adifyline i 30-krotny wzrost objętości piersi w porównaniu z placebo po 56 dniach stosowania substancji.
Zwiększenie objętości twarzy zauważono po przeprowadzonych badaniach na grupie 22 ochotniczek w wieku pomiędzy 50 i 60 lat. Kobiety stosowały krem zawierający 2% Adifyline na policzki dwa razy dziennie przez 14 dni.
Natomiast zwiększenie objętości piersi zauważono w badaniach przeprowadzonych na grupie 22 kobiet w wieku od 25 do 40 lat. Kobiety stosowały preparat zawierający 2% Adifyline przez 56 dni, w efekcie objętość biustu wzrosła 30-krotnie w porównaniu do placebo.

Źródło: cosmeticsandtoiletries.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków