Seacode ™ – nowy składnik do walki ze zmarszczkami wokół ust

    komentarze 0   czytano 41

Firma Lipotec zajmująca się badaniami i produkcją składników kosmetycznych wprowadza na rynek nową substancję czynną pochodzenia morskiego – Seacode ™ , uzyskaną metodą biotechnologiczną, o udowodnionej skuteczności przeciwzmarszczkowej.


Badania in vitro potwierdziły zwiększenie syntezy białek skóry, m.in. kolagenu typu I. Seacode ™ przyczynia się do zmniejszenia widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki czy utrata jędrności skóry. W testach in vivo wykazano statystycznie znaczące zmniejszenie szorstkości skóry już po pierwszym tygodniu leczenia, z widocznym zmniejszeniem zmarszczek wokół ust.

Uwarunkowania genetyczne, mimika twarzy, złe nawyki (palenie tytoniu), stres i warunki środowiskowe odgrywają szczególną rolę w pojawieniu się zmarszczek wokół ust, w tym bruzd nosowo – wargowych. Niemniej jednak drobne zmarszczki spowodowane są starzeniem chronologicznym, wskutek uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny i zmniejszenia ich syntezy. Z wiekiem dochodzi też do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowgo oraz jego zdolności do wiązania wody wskutek czego skóra staje się mniej elastyczna, cieńsza, sucha i pojawiają się zmarszczki.

Składnik aktywny Seacode ™ zawiera substancje pozakomórkowe ( ECP ) wywodzące się od bakterii Pseudoalteromonas, które zostały uzyskane w bioprocesach. Bakterie, grzyby i glony zasiedlające skrajne ekosystemy morskie, takie jak Antarktydę lub skaliste wybrzeża, mają potencjał do syntezy i wydzielania licznych ECP w odpowiedzi na stres środowiskowy, co daje potencjalne korzyści kosmetyczne. Biotechnologia umożliwia pozyskiwanie naturalnego kompleksu bio-cząsteczki w sposób zrównoważony poprzez skuteczne procedury bez ryzyka uszkodzenia zasobów naturalnych.

Ocena skuteczności przeciwzmarszczkowej nowej substancji in vivo wykazała statystycznie znaczące zmniejszenie chropowatości skóry powyżej górnej wargi, 16,5 % i 25,1 % po 1 oraz po 4 tygodniach , odpowiednio w postaci kremu zawierającego 2 % Seacode ™ . Wyniki te potwierdziły skuteczność Seacode ™ jako doskonałego preparatu odmładzającego przeznaczonego do wszystkich grup wiekowych i typów skóry.

Seacode ™ jest częścią Biointec ™ , marki , która obejmuje aktywne składniki uzyskane za pomocą procesów biotechnologicznych .

Źródło: www.specialchem4cosmetics.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków