ABC zdrowego opalania

    komentarze 2   czytano 0


Blada i zmęczona po zimie skóra jest spragniona słońca. Opalajmy się jednak rozsądnie i nie zapominajmy o jej odpowiedniej ochronie.


Ciało muśnięte promieniami słońca nabiera pięknego, zdrowego koloru. Zdecydowanie polepsza się też nasze samopoczucie, a co najważniejsze, dzięki słońcu, poprzez naszą skórę jest syntetyzowana witamina D – odpowiedzialna za zdrowe i mocne kości, sprawne działanie systemu immunologicznego, układu nerwowego i mięśniowego. Jej brak może wiązać się również z chorobami serca i nerek, nadciśnieniem, niektórymi postaciami reumatyzmu i nowotworów, a także może mieć negatywny wpływ na płodność. Należy jednak uważać i opalać się rozsądnie, zwłaszcza na początku sezonu. Wtedy najłatwiej o poparzenie skóry. Blada, ukrywana przez kilka miesięcy pod ubraniami skóra jest bowiem bardzo delikatna i podatna na oparzenia.

Słońce z tubki
Jeżeli zależy nam, aby w krótkim czasie nasze ciało nabrało delikatnej opalenizny, warto sięgnąć po balsam brązujący. Jego efekt będzie widoczny po niespełna godzinie od aplikacji. Nie narazimy przy tym skóry na negatywne działanie promieniowania UV. Nowoczesne samoopalacze działają wielokierunkowo – nie tylko zapewniają efekt jednolitej, złocistej opalenizny bez smug i zacieków, lecz również pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Ten z oferty Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK, bogaty w sok z aloesu i masło Shea doskonale nawilża, wygładza, uelastycznia i regeneruje skórę nadając jej piękny złocisty odcień. Dodatkowo chroni przed działaniem wolnych rodników, utrwala i podkreśla istniejącą opaleniznę. Dzięki stosowaniu balsamu skóra jest rozświetlona, jedwabiście gładka i pełna blasku, a apetyczna waniliowo-czekoladowa nuta zapachowa zapewnia przyjemność aplikacji.

Ciemna strona słońca

Decydując się na opalanie w naturalny sposób, przed wyjściem na słońce koniecznie posmarujmy skórę preparatem zawierającym filtr UV. Nasza skóra zawiera melaninę, która pełni rolę naturalnego filtra, jest on jednak na tyle słaby, że nie jest w stanie skutecznie zabezpieczyć nas przed szkodliwym działaniem promieni UV. Zwiększa ono ilość wolnych rodników, a te mogą powodować zmiany w materiale genetycznym i doprowadzić nawet do zmian nowotworowych. Podczas opalania narażamy skórę również na fotostarzenie. Skóra staje się wysuszona, często też pękają drobne naczynka krwionośne. Pod wpływem słońca, oprócz zmarszczek, mogą pojawiać się także nieestetyczne i trudne do usunięcia przebarwienia. Dlatego należy unikać przebywania na słońcu pomiędzy godzinami 11 a 15 (wtedy jego promienie są najsilniejsze), dawkować czas kąpieli słonecznej (na początek wystarczy ok. 20 min.) oraz smarować skórę preparatami z filtrami UV.

Sun_Care_Krem_SPF_15_tuba

Zasada używania preparatów z filtrem
Kremy z filtrem należy aplikować na skórę ok. 20 min przed wyjściem na słońce, ponieważ tego typu preparaty potrzebują czasu, aby wniknąć w skórę i zacząć efektywnie działać. Kremem smarujemy wszystkie odkryte części ciała, najlepiej co 2-3 godziny, a także za każdym razem po wyjściu z wody. Ważne jest także pilnowanie terminu przydatności kosmetyku chroniącego przed promieniowaniem UV. Filtry przeciwsłoneczne mają krótką trwałość – tracą właściwości ochronne kilka miesięcy po otwarciu preparatu.

Sun_Care_Ochronny_krem_SPF_50kartonik_tuba

Jaki fototyp, taki krem
Fototyp to nic innego jak ilość zawartej melaniny w skórze. Wyznacza jej zdolność do samodzielnej ochrony przed słońcem. Kremy do opalania powinno się zatem dobierać zależnie od fototypu. Dr Thomas Fitzpatrick, dermatolog z Harvard Medical School, wyróżnił ich aż sześć.

Fototyp I – oczy niebieskie, zielone, rzadko piwne, włosy blond lub rude, skóra bardzo blada, z piegami, nigdy się nie opala, ulega oparzeniom. Przy tym fototypie niezbędny będzie Krem ochronny SPF 50+ z linii Sun Care firmy FLOSLEK. Ten kosmetyk zapewnia najwyższą ochronę przed promieniami UV. Wydłuża możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu oraz chroni skórę przed fotostarzeniem. Minimalizuje także ryzyko uczuleń wywołanych słońcem.

Fototyp II – oczy zazwyczaj niebieskie lub zielone, włosy blond, skóra blada, opala się bardzo powoli, zwykle ulega oparzeniom. Dla tego fototypu polecamy Krem ochronny SPF 50+, a gdy skóra już oswoi się ze słońcem Krem ochronny SPF 30 z linii Sun Care firmy FLOSLEK. Preparat doskonale zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i zapobiega nadmiernej pigmentacji (powstawaniu przebarwień). Wydłuża możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu oraz chroni skórę przed fotostarzeniem.

Fototyp III – oczy zazwyczaj piwne, włosy blond lub ciemny blond, skóra nie blada, ale jasna, opala się, jednak po dłuższym przebywaniu na słońcu ulega oparzeniom. Na początku słonecznego sezonu wskazany jest Krem ochronny SPF 30, a gdy skóra nieco zbrązowieje, wystarczy Krem ochronny SPF 15 z linii Sun Care marki FLOSLEK. Zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz chroni ją przed fotostarzeniem, a także delikatnie zmiękcza naskórek.

Fototyp IV – oczy najczęściej piwne, włosy ciemne, skóra jasnobrązowa, która łatwo się opala i tylko sporadycznie ulega oparzeniom. Minimalne zabezpieczenie powinien stanowić krem z SPF 6, jednak bezpieczniej będzie stosować Krem ochronny SPF 15 z linii Sun Care marki FLOSLEK. Zabezpieczy przed fotostarzeniem i niebezpiecznymi chorobami skóry.

Fototyp V – oczy i włosy ciemne, skóra śniada, szybko się opala, bardzo rzadko ulega oparzeniom. Osoby z tym fototypem mogą chronić się kremami z niskimi faktorami, jednak ponieważ chodzi o zdrowie, na plaży bezpieczniej będzie smarować skórę Kremem ochronnym SPF 15.

Fototyp VI – skóra ciemnobrązowa lub czarna, nigdy nie ulega oparzeniom.


Dbamy o usta

W okresie lata nie powinniśmy zapominać o specjalnej pielęgnacji wrażliwej skóry ust. Promienie słoneczne, wiatr i morska bryza powodują, że stają się one spierzchnięte i popękane. Pomadka ochronna do ust z filtrem UV firmy FLOSLEK pozostawia na ustach film ochronny. Witamina E oraz filtr UV skutecznie zabezpieczają je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Witamina A oraz wysokiej jakości składniki tłuszczowe wzmacniają barierę lipidową naskórka, chroniąc go przed wysychaniem.

Chrońmy nasze dzieci
Skóra dzieci jest bardzo delikatna. Dlatego w słoneczny dzień smarujmy ich ciało produktami z najwyższym faktorem. Krem ochronny przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 50+ z serii For Kids marki FLOSLEK skutecznie zabezpieczy skórę dziecka przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, zmniejszy ryzyko poparzeń słonecznych, a także wydłuży możliwość bezpiecznego przebywania na słońcu.

For_Kids_SPF_50tuba

SOS dla skóry

Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych powinna być również odpowiednio pielęgnowana po opalaniu. Emulsja kojąca SOS po opalaniu marki FLOSLEK delikatnie chłodzi i łagodzi podrażnienia skóry po kąpieli słonecznej, a także regeneruje oraz intensywnie i długotrwale nawilża skórę.

Sun_Care_Emulsja_kojaca_tuba

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków