Wpływ słońca na nasze zdrowie

    komentarze 1   czytano 50

witamina DWobec najnowszych badań, eksperci sugerują, że wychodzenie na słońce w samo południe, bez ochrony przeciwsłonecznej, jest korzystne dla zdrowia.

W przeciwieństwie do poprzednich ostrzeżeń przed niebezpieczeństwem dla naszej skóry jakie niesie ekspozycja na słońce gdy promieniowanie jest najintensywniejsze, najnowsze zalecenia to wystawianie się na słońce przez 15 minut bez ochrony przeciwsłonecznej, aby przyczynić się do zwiększenia poziomu witaminy D.


Eksperci od dawna przestrzegają przed wystąpieniem raka skóry, jednak istnieje obawa, że ogranicza to uzyskanie optymalnego poziomu witamy D, co powoduje rosnącą liczbę dzieci, u których rozwija się krzywica spowodowana brakiem witaminy.

Niedobór witaminy D zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, raka a także osteoporozy u dorosłych.

Zgodnie z zaleceniami należy wystawiać latem twarz, ręce i nogi, na 10-15minut, w godzinach 10.00-14.00, trzy razy w tygodniu. Najlepiej zrobić to koło południa, gdy promienie UVB najskuteczniej syntetyzują witaminę D.

Źródło: zeenews.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (7 votes cast)
Wpływ słońca na nasze zdrowie, 9.6 out of 10 based on 7 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków