Wpływ papierosów na zdrowie i urodę

    komentarze 0   czytano 0

Każdy nałogowy palacz mniej lub bardziej zdaję sobie sprawę z szkodliwości palenia papierosów na nasz organizm. Nawet paczki papierosów przypominają o tym, że palenie jest niezdrowe i zabija, jednak każdy kto pali od wielu lat nie zastanawia się nad konsekwencjami zdrowotnymi i estetycznymi. W końcu papierosy nie wpływają tylko na to co w środku nas, ale również na zewnątrz. Uzależnienie od nikotyny jest prostą drogą do okropnego zniszczenia swojej urody.


Nieważne jak bardzo nałogowy palacz dba o swoje zęby i tak w przypadku wieloletniego nałogu zęby w końcu staną się żółte, a oddech po każdym dymku nie pachnie zbyt dobrze. Skóra z czasem staje się szara i pokryta zmarszczkami, a włosy wypadają kępami. Część palaczy stara się radzić sobie z nałogiem, wspomagając silną wolę środkami farmakologicznymi, np. takie, jednak są i tacy, którzy o to nie dbają – co odbija się na zdrowiu i urodzie.

Skóra

Nałogowe palenie papierosów sprawia przewlekłe niedotlenienie skóry, co w swojej konsekwencji prowadzi do zmniejszenia produkcji włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność naszej skóry i jej zdrowy wygląd. To wszystko ma wpływ na pojawiające się zmarszczki, szczególnie te w okolicach ust. Niezdrowy wygląd skóry palacze zawdzięczają również uszkodzeniu bariery naskórka, który powoduję utratę wody i przesuszanie się skóry. Cera palacza wygląda znacznie starzej niż cera osoby niepalącej. Niestety nawet produkty z najwyższej półki nie wyeliminują i nie cofną oznak starzenia się, który u osób nałogowo palących przebiega znacznie szybciej.

Zęby

Osoby palące mają znacznie więcej przykrych dolegliwości związanych z jamą ustną. Najpowszechniejszymi dolegliwościami palaczy są żółte, przebarwione i pokryte osadem zęby, które dla nikogo nie są powodem do dumy. Nikotyna również rozwija próchnicę zębów, a niedobór witaminy C, która jest ściśle związana z wypalaną dużą ilością papierosów powoduje rozpulchnienie dziąseł i powoduje częste stany zapalne oraz krwawienia. Stomatolog jest w stanie zaleczyć nam wszystkie zęby i doprowadzić je do estetycznego wyglądu, jednak są to zabiegi krótkotrwałe, a problemy z jamą ustną będą ponawiać się do chwili rzucenia nałogu.

Włosy

Substancje smoliste, które zawierają papierosy wpływają bardzo niekorzystnie na porost włosów. Przesuszone włosy nie rosną w swojej naturalnej prędkości i są znacznie osłabione. Palenie ma również wpływ na cebulki włosów, które stają się osłabione i zaczynają wypadać. Szampony i odżywki przeznaczone do wypadających i suchych włosów mogą jedynie osłabić ten proces jednak nie są w stanie go w całości wyeliminować.

Dłonie i paznokcie

Każdy palacz walczył z zżółkniętymi palcami i paznokciami. Palce mające bezpośredni kontakt z papierosem zwyczajnie z czasem żółkną i pogarszają san płytki paznokcia, która staje się delikatna i łamliwa. Żółtawy kolor paznokci można zamalować lakierem, jednak odbudowanie płytki paznokcia jest bardzo długotrwałym procesem.

Palacze zazwyczaj lubią swój wizerunek z papierosem, jednak jest to bardzo złudne i krótkoterminowe, każdy papieros powoduje olbrzymie negatywne skutki dla naszego organizmu oraz dla naszej urody, a jedynym możliwym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest całkowite wyeliminowanie nałogu ze swojego życia.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków