Piersi pod kontrolą

    komentarze 0   czytano 0

Nie potrafisz odpowiednio dobrać biustonosza? Brafitting udzieli kilku rad na co zwrócić uwagę, aby rozpoznać źle dobrany stanik.Badania wykazują, że ok. 80% kobiet w Polsce nosi źle dobrany biustonosz. W efekcie nie spełnia on swojej roli i nie podtrzymuje biustu jak należy. Co więcej, źle dobrany biustonosz może być przyczyną wielu dolegliwości: powszechne są wśród pań bóle pleców, karku, głowy czy szyi, które mogą być spowodowane źle dobraną bielizną.

Zbyt luźny obwód

Nieodpowiednio dopasowany obwód to jedna z głównych przyczyn źle dopasowanego stanika. Migrujące po plecach zapięcie to zdecydowany sygnał, że obwód jest zbyt luźny. Znacznie rzadziej kobiety zaopatrują się w biustonosze o zbyt ciasnym obwodzie. Taką bieliznę można rozpoznać po tym, że pozostawia na skórze czerwony, odciśnięty pasek pod biustem i nadmiernie uciska żebra w sposób utrudniający oddychanie.

Zasady brafittingu wskazują kilka trików, jak dobrać właściwy obwód. Wystarczy zmierzyć się na wydechu tuż pod biustem, od otrzymanego wyniku odjąć 5 cm i zaokrąglić w dół do istniejących rozmiarów biustonoszy. W taki sposób możemy być pewni odpowiedniego rozmiaru i kupować bieliznę w Internecie – nawet bez jej mierzenia.

Źle dobrane miseczki

Brafitting wskazuje także na kilka innych elementów źle dobranego stanika. Biust powinien być ułożony w odpowiednio dopasowanych miseczkach. Jeśli są one zbyt małe, to pod pachami, z przodu lub u góry miseczek tworzą się nieestetyczne buły. Jeśli z kolei są zbyt duże to wtedy materiał na biustonoszu się marszczy i ugina, co zaburza prawidłową krągłość linii biustu.

Niekiedy kupując biustonosz może wydawać się, że miseczki są źle dobrane – zbyt duże, a biust wygląda w nich mizernie. Takie sytuacje mogą się pojawiać szczególnie, kiedy kobieta przez dłuższy okres czasu nosiła źle dobraną bieliznę i jej biust zdeformował się na tyle, że ucieka aż na plecy. Brafitting ma na takie problemy metodę – wystarczy wygarnąć pierś spod pachy do miseczki kierując ją w stronę mostka. Jeśli nawet po takim zabiegu miseczki wciąż są niewypełnione – należy wybrać rozmiar mniejszy.

Fiszbiny – niedoceniane a potrzebne

Niezwykle ważnym elementem, często niedocenianym przez kobiety, są fiszbiny. Ich rolą jest dodatkowe usztywnienie biustonosza oraz prawidłowe ułożenie piersi. Często zdarza się, że Panie kupują bieliznę, w której mostek odstaje od ciała. Jest to wyraźny znak, że dobrano zbyt małe miseczki do wielkości biustu.

Zgodnie z zasadami brafittingu fiszbiny powinny okalać całą pierś – wtedy dają jej odpowiednie usztywnienie. Powinny także od zewnętrznej strony celować prosto w środek pachy.

Ramiączka – istotne choć nie niezbędne

Innym elementem bielizny, która może sprawiać właścicielkom problem, są ramiączka – jeśli uciskają zbyt mocno, pozostawiają czerwone pręgi na ciele to niewątpliwie są zbyt mocno naciągnięte. Kobiety często zapominają, że to obwód głównie podtrzymuje piersi, a ramiączka stanowią jedynie jego stabilizację. Lecz jeśli obwód jest zbyt luźny to właśnie one przejmują ciężar utrzymania biustu.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków