Mezoterapia

    komentarze 1   czytano 240

mezoterapa igłowa

Mezoterapia to metoda miejscowych iniekcji śródskórnych substancji leczniczych, wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry. W latach 70-tych metodę te zaczęto wykorzystywać, także w dermatologii estetycznej do ostrzykiwania twarzy i ciała, zarówno w celach leczniczych jak i profilaktycznych.
Polega ona na wielokrotnych iniekcjach leków do skóry właściwej w celu przywrócenia fizjologii skóry. Nienaruszony naskórek stanowi nieprzepuszczalną barierę, która zapobiega wnikaniu szkodliwych substancji z zewnątrz, jednak jego właściwości obronne okazują się niekorzystne w sytuacji kiedy chcemy dostarczyć skórze substancje rewitalizujące i odżywcze.


Mezoterapia pozwala ominąć barierę naskórkową.

Metoda mezoterapii wykorzystuje współdziałanie dwóch bodźców:
– Fizycznego: penetracja skóry igłą wywołuje intensywną reakcję nerwową: miejscowe zwiększenie krążenia, wydzielanie „przekaźników chemicznych”, które mają działanie przeciwbólowe.
– Farmakologicznego: miejscowe przenikanie minimalnych ilości czynników aktywnych, które depozytują się a następnie w przeciągu paru dni uwalniają się w skórze.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi przez okres dwóch tygodni.
Zaleca się stosowanie przed zabiegiem maści z witaminą K przez 1-2 tygodni.

JAK WYGLĄDA ZABIEG

mezoterapa igłowa

Zabieg mezoterapii jest wykonywany przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą wprowadza się mikroskopijne ilości odpowiednio dobranych koktajli witaminowych co 0,5 do 1,5 cm. Ostrzykuje się całe powierzchnie wymagające regeneracji. Można ostrzykiwać wszystkie zmarszczki: kurze łapki, mimiczne ust, cienkie zmarszczki na policzkach i szyi. Zabieg wymaga wielu wizyt w gabinecie medycyny estetycznej (początkowo 4-6 zabiegów, co około 2 tygodnie), jednak po kilku miesiącach efekty są zaskakujące. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Aby dodatkowo znieczulić miejsce, na którym będzie wykonywany zabieg nakłada się krem znieczulający na 30 min. przed zabiegiem. Po wykonaniu mikrodermabrazji obserwujemy pojawianie się małych pęcherzyków, które znikają do najwyżej dwóch dni, natomiast ewentualne zaczerwienienia znikają po 2-3. Jeśli igła trafi w naczynko, pojawia się w tym miejscu siniak, ale ustępuje on po 3 dniach.

Jest to metoda wykonywana tylko i wyłącznie przez lekarzy przy pomocy igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii., ponieważ wymaga postawienia diagnozy, odpowiedniego doboru leku, kontrolowania uszkodzenia skóry i weryfikacji rezultatów.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry. Stosuje się ją w celu odmłodzenia skóry, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Ma również zastosowanie w kuracjach ujędrniających i nawilżających.
Skład wstrzykiwanego koktajlu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej wstrzykiwane są: witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, L-karnityna czy kofeina. Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a także usprawniają mikrokrążenie oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych.

WSKAZANIA DO MEZOTERAPII

– skóra szara, pozbawiona połysku,
– zmarszczki powierzchowne i głębokie (twarz, szyja),
– skóra źle nawodniona i odżywiona,
– cellulit,
– lokalne otłuszczenie,
– wypadanie włosów,
– skóra naczynioruchowa.

PRZECIWWSKAZANIA

– alergie,
– ciąża,
– karmienie piersią,
– choroby nowotworowe,
– zmiany zapalne,
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
– cukrzyca,
– stany zapalne na skórze, ropne,
– opryszczka.

ODMŁADZANIE SKÓRY

mezoterapa igłowa

Mezoterapię stosuje się w celu zmniejszenia zmarszczek i poprawy napięcia skóry. Preparaty stosowanie w odmładzaniu skóry to głównie kwas hialuronowy, koktajle: pirogronian sodowy, centella asiatica, prokaina, krzemionka organiczna, oligoelementy z cynkiem NCTF, proteochondroitynę, pirogronian sodu oraz aminokwasy, witaminy, minerały, koenzymy i glicerol – przeznaczony dla skóry bardzo odwodnionej.
Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca skórze zdolność wiązania wody i poprawia nawilżenie starzejącej się cery, a także jej jędrność zwalczając oznaki starzenia. Natomiast dostarczenie bezpośrednio skórze witamin wywołuje zwiększenie produkcji kolagenu oraz zahamowanie procesów powodowanych przez wolne rodniki. Po zaaplikowaniu skórze takiego koktajlu, sprawia ona wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

LECZENIE CELLULITU

Mezoterapia jest niezastąpiona w walce z cellulitem. Ostrzykiwanie preparatami z kofeiną, L-karnityną, roślinnymi wyciągami z nostrzyka, rutyny, prokainy, wyciągiem z karczocha oraz enzymami lipolitycznymi, poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych co skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem skórki pomarańczowej.

ROZSTĘPY I BLIZNY

Substancje odżywcze wstrzykiwane są wzdłuż zmiany skórnej, po zabiegu konieczne jest dokładne rozmasowanie ostrzykniętej okolicy.

ŁYSIENIE I WYPADANIE WŁOSÓW

Specjalne koktajle substancji wzmacniających włosy (minoksydyl, dekspantenol i oligoelementy) powodują, że następuje odżywienie włosów ich regeneracja, zostaje zatrzymany proces wypadania, możliwe jest nawet odrastanie utraconych włosów. Wskazaniem jest wypadanie włosów wskutek złego odżywiania, zmian hormonalnych oraz łysienie androgenowe.

ZALETY MEZOTERAPII

• Metoda nie chirurgiczna
• Długotrwałe rezultaty
• Widoczne efekty po pierwszym zabiegu
• Redukuje tkankę tłuszczową
• Redukuje zmarszczki
• Niezastąpiona w walce z cellulitem
• Zatrzymuje proces wypadania włosów

Cena zabiegu waha się w granicach 450 zł

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków