Jak skutecznie walczyć z przebarwieniami skóry?

    komentarze 0   czytano 0

Z ogólnoświatowych statystyk wynika, że z przebarwieniami skóry borykać się może nawet połowa naszej populacji. Nie jest to bolesna dolegliwość, ale za to mało estetyczna, co może skutkować obniżoną samooceną. Jak poradzić sobie z tą przypadłością?


krem-pod-oczy Przebarwienia skóry powodowane są przez nadmierną aktywność, nadmierne gromadzenie się lub niedobór tzw. melanocytów, czyli komórek produkujących melaninę – barwnik występujący w skórze i tęczówkach. Melanina stanowi powłokę ochronną skóry zabezpieczającą ją przed promieniowaniem ultrafioletowym, a zatem im bardziej narażamy się na działanie słońca, tym więcej melaniny nasz organizm produkuje. Jednak ekspozycja na promieniowanie UV nie jest jedynym czynnikiem mogącym powodować nadmierną produkcję melaniny. Może ona być również wywołana np. przez hormony żeńskie (estrogeny), stany zapalne, niektóre leki czy też takie minerały jak żelazo lub miedź.

Zrozumiały jest dyskomfort osób, których tego typu przebarwienia dotknęły, zwłaszcza jeśli pojawiły się one w widocznych miejscach – np. na twarzy. Na szczęście współczesna medycyna i kosmetologia znają sposoby na to, by się tych zmian pozbyć. Można oczywiście próbować domowych sposobów, jednak z reguły są one nieskuteczne. Specjaliści zalecają, by zamiast tego zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy, np. Idéalia marki Vichy, który redukuje większość rodzajów przebarwień i działa na wszystkich rodzajach skóry, niezależnie od jej wieku czy karnacji.

Tajemnica skuteczności odpowiedniego preparatu tkwi w starannie dobranych składnikach aktywnych stanowiących tzw. kompleks DRM-BrightÔ. Mowa o eperulinie, procysteinie i witaminie Cg. Pierwszy z wymienionych pozyskiwany jest z kory drzew rosnących w amazońskim lesie deszczowym, a jego działanie polega m.in. na zmniejszaniu opuchnięć i poczucia dyskomfortu. Procysteina zwalcza tzw. stres oksydacyjny (brak równowagi między przeciwutleniaczami a utleniaczami), natomiast witamina Cg pobudza aktywność skóry, zwalcza wolne rodniki i poprawia połączenia skórno-naskórkowe.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków