INNO-ROLLER – mezoterapia za pomocą mikronakłuć

    komentarze 0   czytano 3914

INNO-ROLLER to nowa koncepcja pobudzania naturalnej syntezy kolagenu w skórze.
Tylko ok. 0,3% aktywnych składników dostarczanych z zewnątrz może przeniknąć do skóry przez warstwę naskórka, a często w związku z keratynizacją komórek nawet ten wynik nie jest osiągalny. Aby zwiększyć przenikanie opracowano INNO-ROLLER, wykorzystujący dyski z igłami zainstalowane na rolce.


Pozwala on uzyskać ok. 500.000 mikro-kanałów w przeciągu 5 minut. Według badań pozwala to zwiększyć przenikanie substancji aktywnych nawet o 100.000 razy w porównaniu z aplikacją bezpośrednio na skórę! Tworzy to niezwykle efektywny System Przeznaskórkowego Transportu Substancji Aktywnych. Stymulacja skóry za pomocą INNO-ROLLER pozwala na odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Pozwala to na znaczne spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i kolorytu skóry. Stymulacja skóry za pomocą INNO-ROLLER daje porównywalne efekty do zabiegów laserowych, czy peelingów chemicznych, nie dając jednocześnie prawie żadnych skutków ubocznych. Zwiększa grubość skóry o ok. 8% co czyni ją skuteczną i innowacyjną terapią przeciwzmarszczkową.

Mechanizm działania:
Igły nakłuwają naskórek aż do skóry właściwej tworząc mikro-kanały. Zwiększa to diametralnie wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Kanały te są otwarte przez około godzinę. W tym czasie należy zaaplikować na skórę odżywczy mezokoktajl INNO-TDS.

Zalety INNO-ROLLER:
– minimalne ryzyko alergii;
– nie wywołuje swędzenia ani obrzęku;
– krótki czas gojenia – ok. 1 dzień;
– dla każdego typu cery;
– nie wywołuje wrażliwości skóry na światło;
– nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry;
– daje bardzo dobre i trwałe efekty.

Porównanie mezoterapii z wykorzystaniem INNO-ROLLER z innymi zabiegami:
Mezoterapia wykonywana za pomocą rollera może być alternatywą zabiegów laserowych dla pacjentów z przeciwwskazaniami do tego zabiegu lub poszukujących zabiegów mniej inwazyjnych.

INNO-ROLLER tworzy 500.000 kanalików w przeciągu 5 minut aż do warstwy skóry właściwej, co umożliwia głęboką penetrację składników aktywnych. Rezultat ten nie jest osiągalny przy zastosowaniu preparatów bezpośrednio na skórę.

Zabieg ten jest wykonywany bez usuwania wierzchniej warstwy naskórka, co ma miejsce przy innych zabiegach, dzięki czemu proces gojenia się skóry następuje znacznie szybciej. W wyniku zabiegu zostaje również pobudzona naturalna synteza kolagenu w skórze.

Postępy w przetwarzaniu materiałów w skali mikro doprowadziły do rozwoju i wprowadzenia urządzeń, które wykorzystują igły o bardzo małych wymiarach, pozwalające dostarczyć substancje aktywne przez skórę za pomocą mikro-kanalików.

Rozwój technik przetwarzania pozwolił uzyskać technologię wytłaczania dysku wraz z igłami, co daje pewność, że żadna z igieł nie zmieni swego położenia w trakcie zabiegu, co może mieć miejsce w przypadku, gdy igły są umieszczone pojedynczo w innym materiale. Technologia INNO-ROLLER umożliwia bezbolesne wprowadzanie w głąb skóry substancji bez potrzeby specjalistycznej wiedzy medycznej.

Igły INNO-ROLLER są na tyle małe i cienkie, że w przypadku stosowania zgodnie z instrukcją nie dają trwałych uszkodzeń skóry.Materiały wykorzystane do produkcji INNO-ROLLER są dobrze tolerowane przez skórę i jak na razie nie wykazały żadnych niepożądanych działań ubocznych.

Protokół zabiegu:
Krok 1: Oczyszczanie
Należy dokładnie oczyścić strefę poddawaną zabiegowi. Dobrze jest również usunąć nagromadzony martwy naskórek za pomocą peelingu mechanicznego,enzymatycznego lub mikrodermabrazji. W przypadku owłosionej skóry głowy (leczenie wypadania włosów)
możemy najpierw wykonać delikatny peeling lub abrazję, a następnie umyć włosy szamponem i bardzo dokładnie spłukać.

Krok 2: Aplikacja kremu znieczulającego
Nakładamy warstwę kremu ANESTOP na powierzchnię skóry poddawaną zabiegowi i pozostawiamy na ok. 15 – 20 minut. Można również zrobić maskę okluzyjną z folii. Przed nałożeniem
kremu należy przeczytać przeciwwskazania do zastosowania i instrukcję użycia.

Krok 3: Użycie rollera
Wybieramy roller odpowiednio do zabiegu. Następnie delikatnie napinamy skórę ręką. Drugą ręką zaczynamy poruszać rollerem w jednym kierunku od lewej do prawej, od góry do dołu. Należy uważać, aby nie naciskać zbyt mocno na roller, zwłaszcza w
przypadku powiek i okolicy kości policzkowych.

Krok 4: Aplikacja mezokoktaju INNO-TDS
Należy rozprowadzić preparat równomiernie na całym obszarze poddanym zabiegowi i pozostawić na skórze na ok.10 minut do pełnego wchłonięcia.

Krok 5: Zakończenie zabiegu
Na zakończenie zabiegu zalecamy nałożenie na twarz kremu
INNO-DERMA Skin Repair, w celu przyspieszenia regeneracji
skóry.

Krok 6: Pielęgnacja domowa po zabiegu
Po zabiegu zaleca się stosowanie na dzień kremu chroniącego przed słońcem INNO-DERMA Sunblock SPF 50+ UVB/UVA oraz w celu przyspieszenia regeneracji skóry kremu INNO-DERMA Skin Repair.

Stymulacja skóry za pomocą INNO-ROLLER pozwala na odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Pozwala to na znaczne spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i kolorytu skóry. Zwiększa grubość skóry o ok. 8% co czyni ją skuteczną i innowacyjną terapią przeciwzmarszczkową.Zabieg przy wykorzystaniu INNO-ROLLERA nie wyklucza pacjenta z życia codziennego, co stanowi dużą zaletę tej metody.

Źródło:www.bio-estetic.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków