Gładkie wejście w następny sezon

    komentarze 1   czytano 51

Dalekowzrocznością warto wykazywać się nie tylko w biznesie, ale też w tak ważnej dla każdej kobiety kwestii, jaką jest uroda. Dlatego już dziś pomyśl o tym, by przyszłoroczny sezon spódnicowo-szortowy rozpocząć bez kompleksów z powodu szpecących twoje smukłe nogi włosków.


Nie darzymy sympatią uporczywie odrastających na naszych łydkach, udach oraz innych częściach ciała włosów. Choć dbamy o to, by nogi pozostawały gładkie przez cały rok i we wszystkich okolicznościach, nadmierne owłosienie szczególnie daje się nam we znaki latem, kiedy częściej odsłaniamy ciało. Tylko że wtedy musimy się zadowolić czasochłonnymi metodami depilacji. Golenie czy inne sposoby mechanicznego lub chemicznego usuwania włosów pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów, ale są kłopotliwe, bo co kilka dni czy nawet codziennie trzeba powtarzać całą procedurę. W efekcie słoneczne lato upływa nam pod „kłaczkową” presją. Dlatego na długo przed kolejnymi wakacjami warto pomyśleć o trwałym rozwiązaniu bujnego problemu.

Zapomnij na zawsze o niechcianych włoskach
Nadmierne owłosienie to problem wielu kobiet. Obecnie najskuteczniejszym sposobem depilacji jest trwała epilacja laserowa. Jej rezultaty w postaci prawie zupełnego usunięcia niechcianych włosów są trwałe w przeciwieństwie do przejściowych efektów, jakie daje tzw. fotodepilacja IPL. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Lekarz na podstawie wywiadu ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa, od tego bowiem zależy dobranie prawidłowych parametrów lasera. Najłatwiej usunąć ciemne włosy u osób o jasnej karnacji, a to dlatego, że laserowa depilacja polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą wiązki energii pochłanianej przez barwnik: melaninę. Energia jest zamieniana na ciepło i następuje uszkodzenie macierzy włosa. Należy pamiętać, że obecnie stosowane urządzenia lasery diodowe np. Light Sheer™ oraz alexandrytowe, takie jak ARION® emitują energię, która w serii zabiegów trwale usuwa niechciane owłosienie i jednocześnie jest bezpieczna dla skóry pacjenta. Poza tym działanie światła obu laserów ogranicza się do skóry, nie wpływając tym samym na inne funkcje organizmu. Laser ARION® emituje fale składające się z serii krótkich impulsów i pracuje bez kontaktu ze skórą, co przekłada się na wysoką higienę zabiegu. Ten specjalny moduł impulsu podwyższa także skuteczność epilacji, znacznie skraca zabieg i redukuje bolesność, jednocześnie minimalizując ryzyko skutków ubocznych dla pacjenta. Dzięki pracy bez kontaktu ze skórą Arion pozwala usunąć włosy nawet z trudno dostępnych miejsc, takich jak bikini, nos czy uszy – wyjaśnia dr Ilona Wnuk, lekarz medycyny estetycznej z klinik Esteticmed.pl w Bydgoszczy i Częstochowie.

O wakacjach pomyśl już dziś
O depilacji laserowej, której efekty w postaci idealnie gładkiej skóry nóg czy innych poddanych działaniu lasera części ciała będą procentować w czasie przyszłego lata, warto pomyśleć już jesienią czy zimą. Nie należy zwlekać z wizytą w klinice medycyny estetycznej do ostatnich chwil przed wakacjami z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze, laser działa na włosy, które są właśnie w fazie wzrostu. Dlatego procedurę trzeba powtarzać cztero-, a czasem nawet sześciokrotnie co 4-8 tygodni, by usunąć wszystkie włosy. Na pełen efekt będziesz więc musiała poczekać około pięciu miesięcy. Po drugie, jesień i zima sprzyjają depilacji laserowej także z tego powodu, że skóra, która ma być poddawana działaniu lasera, nie powinna być przez miesiąc poprzedzający zabieg wystawiana na działanie promieni słonecznych. Również po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami ochronnymi oraz nawilżać skórę. Dlatego marzenia o nieskazitelnie gładkim ciele zacznij spełniać już dziś. Daj sobie czas, żeby wyznaczony cel osiągnąć skutecznie i jednocześnie bezpiecznie dla skóry.

Więcej informacji:

Kliniki Esteticmed.pl w Bydgoszczy, ul. Lęborska 7, tel. (52) 34 525 34 oraz w Częstochowie, ul. Wysockiego 39, lokal 7, tel. (34) 325 61 72.

Aleksandra Dawiec
a.dawiec@cappuccino-pr.pl

Monika Toporowska
m.toporowska@cappuccino-pr.pl
tel. Kom.: 785 722 720

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków