Zegar biologiczny a pielęgnacja skóry

    komentarze 4   czytano 273

zegar biologiczny a uroda

Nasza skóra tak samo jak cały organizm podlega rytmom i cyklom biologicznym, uzależnionym od pory dobowej. Posiada określony czas tworzenia warstwy ochronnej, regeneracji i podziałów komórek. Dostosowując odpowiednią pielęgnację do jej rytmu dobowego, osiągniemy optymalne efekty.


7.00 – 10.00

Rano skóra nie wchłonie dużych ilości składników odżywczych. Jest mniej przepuszczalna ze względu na większą spoistość komórek naskórka. Nie należy w tym czasie stosować peelingu, ponieważ złuszczając skórę pozbawi ją naturalnej ochrony. Stosowanie kremów rano ma na celu wzmocnienie bariery ochronnej skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Skóra po nocy potrzebuje jedynie dokładnego oczyszczenia delikatnym żelem lub mleczkiem do mycia twarzy oraz tonikiem. Kremy do twarzy i balsamy do ciała powinny być lekkie i nawilżające, najlepiej z filtrem UV. Nie jest to czas na gorące kąpiele, gdyż o tej porze zwężają się naczynia krwionośne. Bardziej korzystny będzie naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą.

10.00 – 13.00

To pora kiedy najbardziej zaczynają pracować gruczoły łojowe, najbardziej widoczne to jest u posiadaczek skóry tłustej. Błyszcząca skóra nie wygląda najlepiej, dlatego warto mieć przy sobie bibułki absorbujące sebum oraz puder matujący, który pozwoli na szybkie poprawki makijażu oraz zmatuje twarz. O tym czasie efektywne będą zabiegi kosmetyczne regulujące pracę gruczołów łojowych. To dobry moment również na manicure, który wykonany w tych godzinach będzie trwalszy.

13.00 – 15.00

Około godziny 14.00 skóra jest najbardziej wytrzymała na ból. Właśnie teraz dość nieprzyjemne zabiegi jak depilacja, regulacja brwi czy manualne oczyszczanie twarzy, będą mniej bolesne.

15.00 – 17.00

Skóra wygląda na zmęczoną, traci jędrność. Spada ciśnienie krwi i limfa krąży wolniej. Widać każda drobną zmarszczkę.

17.00 – 19.00

To moment kiedy skóra przygotowuje się do nocnej regeneracji i chłonie wszystko co na nią zaaplikujemy. O tej porze zwiększa się absorpcja składników aktywnych, które łatwo przenikają do głębszych warstw naskórka ze względu na rozluźnienie wiązań komórkowych. Następują podziały komórek i naprawa uszkodzeń powstałych w ciągu dnia. To czas maseczek, serum, ampułek, kremów bogatych w składniki odżywcze, które teraz będą o wiele skuteczniej działać. To odpowiedni czas nie tylko dla skóry ale również dla włosów, dlatego warto zastosować odżywki i maseczki regenerujące i wzmacniające włosy. Wieczorem z łatwością wybierzesz odpowiedni dla siebie perfum, gdyż wyostrza się zmysł powonienia.

20.00 – 22.00

To najlepszy czas na oczyszczanie skóry, ponieważ rozluźniają się wiązania między komórkami, dlatego warto wykonać peeling całego ciała. To pora również na relaksującą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych. Na dokładnie oczyszczoną skórę aplikujemy krem zawierający aktywne składniki odżywcze i regenerujące. Podczas snu skóra z łatwością pozbywa się toksyn, więc działanie kosmetyków antycellulitowych będzie skuteczniejsze.

22.00 – 6.00

Ty śpisz a skóra ciężko pracuje, ponieważ podczas snu skóra regeneruje się dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia. Najintensywniej pracuje koło północy, dlatego do łóżka postaraj się pójść przed tym czasem. Pamiętaj, że sen jest najlepszym sposobem na zdrowy, świeży i młody wygląd.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków