Włosy również się starzeją. Zachowaj ich blask na dłużej dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

    komentarze 1   czytano 0

Z upływem czasu nie tylko nasza cera ulega starzeniu, jego biegowi poddają się także włosy. Po 30 roku życia kiedy nasza skóra zaczyna wiotczeć, włosy tracą swą średnicę, stają się coraz cieńsze, zmniejsza się ich objętość i gęstość oraz matowieją. Dlaczego tak się dzieje?


treatment

Podstawową kwestią jest zmniejszająca się ilość wytwarzanego w naszym organizmie kolagenu. Z jego ubytkiem tracimy zdolność do odbudowy zasobów białka, z którego zbudowane są włosy. Spada tempo wzrostu włosa. Teraz w ciągu miesiąca przybywa nam maksymalnie 4 mm. Podział komórek wewnątrz włosa jest wolniejszy – nie rośnie on już taki zdrowy i lśniący, jak wcześniej. Traci swą elastyczność – staje się sztywny, kruchy i suchy, dlatego kluczowe jest nawilżanie. Wybierając kosmetyki zwracajmy uwagę na to, aby w ich składzie znalazły się bogate w substancje odżywcze olejki – np. olejek kamani, arganowy lub jojoba.

Winne starzeniu się włosów są wolne rodniki – cząsteczki powstałe w wyniku stresu czy zaburzeń metabolizmu, które atakują białka. Ich nadmierna produkcja powoduje niszczenie zdrowych tkanek. Przyczyniają się do matowienia oraz wypadania włosów. Konieczne do ich ratowania okazuje się więc odpowiednie odżywienie poprzez zdrową dietę pełną w białka, aminokwasy, żelazo, miedź oraz cynk.

Kolejną, jak nie najważniejsza dla starzenia się włosów kwestią są zmiany hormonalne następujące z wiekiem. Im wyższy posiadamy poziom estrogenu tym lepszej jakości będą nasze włosy. Dobra praca hormonów nie gwarantuje jednak gęstych włosów na całe życie. Włosy, o które nie dbaliśmy w młodości, nadużywając farbowania, trwałych i inwazyjnej stylizacji, mogą odpłacić przyspieszonym starzeniem się. Przyczynia się do tego również promieniowanie UV, przez które tracą swój pigment. Dbajmy zatem o włosy podobnie jak i o skórę – stosując kosmetyki z filtrami SPF, szczególnie latem niezastąpione będą lekkie odżywki chroniące przed promieniowaniem UV.

szampony2

Kolejną kwestią jest siwienie włosów. Poprzez zmniejszającą się aktywność melanocytów, czyli komórek produkujących barwnik – melaniny – włosy stają się przezroczyste. Pod wpływem siwienia następuje też zmiana faktury włosów. Stają się one bardziej oporne na koloryzację. Wyczerpują się także ich korzenie i wydajność oraz wielkość mieszków włosowych, przez co włosy łatwiej i częściej wypadają. Starzejące się włosy rosną znacznie wolniej i są znacznie mniej odporne na niewłaściwą pielęgnację. Nie jesteśmy w stanie przywrócić im naturalnego koloru, ale możemy wspomagać jego intensywność poprzez stosowanie kosmetyków z wyciągiem z borówek lub innych antyoxydantów, lub wspomagając ich nabłyszczenie – np. wyciągiem z orzechów.

Jak zatem odpowiednio dbać o kondycję naszych włosów aby dłużej wyglądały młodo? Przede wszystkim odżywiać. Używać kosmetyków bogatych w kolagen i keratyne, działających antybakteryjnie i regenerująco na skórę głowy oraz odżywiających mieszki włosowe. Niezawodną inwestycją w piękne włosy jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków, ponieważ nieustannie przechodzą badania i ulepszane są aby dawać najlepszy efekt. Należy zwracać uwagę na kompleksy typu anti-age zawarte w farbach do włosów. Aby zachować dobrą kondycję włosów, konieczne jest zapobieganie ich starzeniu zanim pojawią się pierwsze siwe kosmyki.

Kompleks Anti-aging zawarty w farbach marki REF to silny antyoxydant, zawierający aktywowany ciepłem wyciąg z Thermus thermophilus. Jest to gram-ujemna eubakteria będąca organizmem skrajnie termofilnym (optymalna temperatura wzrostu to 65 °C), która została odkryta w gorących źródłach w Japonii. Zawarty w farbach REF kompleks anti-aging chroni ponadto przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Pamiętaj, że również prowadzony tryb życia ma ogromny wpływ na kondycję włosów. Jeśli pragniesz, by zachowały swój piękny wygląd jak najdłużej, już teraz powinnaś poświęcić im więcej czasu i uwagi.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków