Pycnogenol w walce ze starzeniem się skóry

    komentarze 0   czytano 812

Nowe badania potwierdzają korzystny wpływ Pycnogenolu na skórę dojrzałą. Pycnogenol to naturalny ekstrakt roślinny z kory sosny morskiej, która rośnie wyłącznie wzdłuż wybrzeża południowo-zachodniej Francji w Les Landes de Gascogne.


Pycnogenol ® jest bogaty w katechiny, kwasy fenolowe, monomery, oligomeryczne proantocyjanidy, taksifolinę.

Wyciąg ma cztery podstawowe właściwości – jest silnym przeciwutleniaczem, działa przeciwzapalnie, poprawia elastyczność i nawilżenie skóry.

W badaniu opublikowanym w Skin Pharmacology and Physiology, brało udział 20 zdrowych kobiet po menopauzie, które stosowały Pycnogenol doustnie w dawce 75 mg na dobę przez okres 12 tygodni. Oceniano stan skóry przed i po suplementacji. W efekcie suplementacji znacząco poprawiło się nawilżenie i elastyczność skóry. Efekty te były najbardziej widoczne u kobiet z objawami suchej skóry. Po stosowaniu Pycnogenolu zaobserwowano zwiększenie ekspresji genów kodujących enzymy syntezy kwasu hialuronowego oraz genów biorących udział w syntezie kolagenu. W efekcie stwierdzono że Pycnogenol poprawił elastyczność skóry o 25 proc., nawilżenie skóry o 8 proc., zwiększył produkcję kwasu hialuronowego o 44 proc., zredukował zmarszczki o 3 proc. i zwiększył gładkość skóry o 6 proc.

Kwas hialuronowy wiąże duże ilości wody w skórze i w innych tkankach. Zwiększona ilość kwasu hialuronowego tłumaczy zwiększone nawilżenie skóry, większą elastyczność i ogólny wygląd skóry u kobiet przyjmujących ® Pycnogenol.

Dodatkowe opublikowane wyniki wykazały korzystny wpływ Pycnogenolu m.in. na układ krążenia, cukrzycę, stany zapalne, astmę i alergia, zaburzenia miesiączkowania. Ponadto Pycnogenol poprawia stan skóry łojotokowej, z przebarwieniami i stanami zapalnymi oraz zwiększa odporność na promieniowanie UVB i chroni przed promieniowaniem UVA. Działa również uszczelniająco na naczynia krwionośne.

Źródło: www.pycnogenol.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków