Manicure japoński – sposób na idealne paznokcie

    komentarze 0   czytano 708

Manicure japoński określany jako P Shine jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z Japonii. Japońskie arystokratki poszukując skutecznych metod dbania o paznokcie, odkryły że intensywne nacieranie płytki paznokcia specjalnymi substancjami sprawia, że zyskuje ona blask różowej perły. Dodatkowym atutem tej metody było to, że poddawane zabiegowi paznokcie stawały się widocznie zdrowsze.


Obecnie w polskich salonach kosmetycznych, manicure japoński cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Po zabiegu paznokcie są niezwykle błyszczące i odpowiednio odżywione. W składzie preparatów, które są wykorzystywane do wykonania tego zabiegu znajduje się m.in., witamina A + E, pyłek pszczeli oraz keratyna.

Wskazania

Zabieg polecany jest szczególnie osobom, które nie mogą sobie poradzić z problemem słabych, łamliwych i rozdwajających się paznokci. Polecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do manicure japońskiego są paznokcie bezpośrednio po zdjęciu tipsów, żelu czy akrylu. Płytka paznokciowa jest wtedy bardzo cienka, dlatego wskazane jest odczekanie przynajmniej kilku tygodni, aby mogła się zregenerować. Jeżeli paznokcie są bardzo osłabione, specjalista powinien odstąpić od wykonania zabiegu stosując wcześniej kurację wzmacniającą.

Etapy manicure japońskiego:
• Zdezynfekowanie dłoni specjalnym preparatem
• Usunięcie skórek (jeśli to konieczne)
• Zmatowienie płytki paznokcia w celu usunięcia warstwy tłuszczu zalegającej na paznokciu.
• Nałożenie i wmasowanie w paznokieć pasty bogatej w witaminy. Należy wcierać ją energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego polerki (zielona polerka z jelonka). Polerowanie musi następować w jednym kierunku, w innym wypadku bowiem w czasie trwania zabiegu może dojść nie do poprawy stanu, ale do uszkodzenia paznokci.
• Wmasowanie w płytkę paznokcia specjalnego pudru następuje dopiero wówczas czy płytka paznokciowa jest idealnie gładka i błyszcząca. Należy wcierać puder energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego polerki. W ten sposób zabezpieczamy składniki zawarte w paście i pozwalamy im wniknąć w płytkę paznokciową (różowa polerka z jelonka).

Bezpośrednio po wykonaniu manicure japońskiego nie zaleca się malowania paznokci lakierem lub manicuru hybrydowego, ponieważ płytka paznokciowa jest wtedy jeszcze mocno natłuszczona, co zmniejsza przyczepność lakieru.

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od indywidualnych cech paznokci. Zazwyczaj jest to ok. 30 minut. Koszt zabiegu to ok. 40-60zł. Zalecane są 3-4 sesje w odstępach dwutygodniowych.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków