Makijaż permanentny zamiast tradycyjnego makijażu

    komentarze 1   czytano 199

makijaż permanentnyMakijaż permanentny jest alternatywą do wykonywania codziennego makijażu, który pochłania często dużo energii i czasu. Jest to długotrwały makijaż, który może zmienić wygląd twarzy. Podkreśla naturalne piękno poprzez wzmocnienie koloru brwi czy ust.
Może skorygować drobne niedoskonałości, dzięki niemu możemy poprawić kształt brwi oraz podkreślić kształt ust i oczu – na linii rzęs. Służy on również do zamaskowywania defektów skóry, takich jak przebarwienia, poprzez wprowadzenie jasnego barwnika.
Makijaż permanentny nigdy się nie rozmazuje, dzięki czemu zawsze możemy się cieszyć świeżym wyglądem.


Zabieg polega na płytkim, precyzyjnym wprowadzaniu pigmentu na głębokość około 0,6mm- 1,2mm przy użyciu specjalnego aparatu zaopatrzonego w sterylną końcówkę z cienką igłą. Kolor z czasem równomiernie blednie, ponieważ pigment zostaje zaimplantowany w górne warstwy naskórka i wskutek naturalnej odnowy komórkowej zabarwienie z czasem słabnie. Utrzymuje się od 3 do 5 lat, trwałość zależy od cech indywidualnych (grubość skóry, typ skóry, zdolność przyswajania barwnika, pielęgnacja skóry). Dzięki coraz bardziej nowoczesnym technikom dyskomfort jaki może wywołać zabieg jest obecnie maksymalnie eliminowany, poprzez małą inwazyjność oraz zastosowanie optymalnego znieczulenia. Urządzenia do wykonywania makijażu gwarantują sterylność i bezpieczność zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem jest ciąża, cukrzyca, łuszczyca, stany zapalne skóry, choroby wirusowe skóry, przyjmowanie leków sterydowych. Jeżeli występuje skłonność do opryszczki to należy 2-3 dni przed i po zabiegu przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecone przez lekarza

PRZED ZABIEGIEM

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza się dokładny wywiad z klientką aby wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, a także ustala się kwestie dotyczące kształtu i koloru korygowanej danej partii skóry – polega to na dokładnym wyrysowaniu kształtu, który potem będzie implantowany kolorem. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejsc przeznaczonych do makijażu.

EFEKT MAKIJAŻU

makijaż

Profesjonalnie wykonany makijaż potrafi optycznie odmłodzić twarz, sprawić że oko wydaje się większe lub poprawić jego kształt. Możliwe jest również powiększenie ust, zagęszczenie linii rzęs oraz podniesienie i zagęszczenie brwi.

BARWNIKI

Stosowane przez profesjonalistów pigmenty są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, są bezpieczne i nie powodują alergii. Klientka może wskazać na swoje ulubione barwy i można na ich podstawie dopasować końcowy kolor makijażu, zwracając przy tym uwagę na typ urody.

PO ZABIEGU

Po zabiegu makijaż może sprawiać wrażenie bardzo intensywnego ale jest to chwilowy efekt. Odpowiednio dobrane preparaty i pielęgnacja mają istotny wpływ na trwałość barwnika oraz przebieg regeneracji skóry po makijażu permanentnym. Po zabiegu partie skóry, na których wykonano makijaż są bardziej wrażliwe. Do pielęgnacji skóry nie należy używać peelingów, zasadowych mydeł. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie skóry odpowiednimi preparatami. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić na basen, do sauny ani do solarium. Bladnięcie pigmentu może być szybsze po zabiegach złuszczających i po częstym opalaniu.

Decydując się na makijaż permanentny należy szukać specjalistów z certyfikatem uprawniającym do wykonywania makijażu permanentnego. Profesjonalista wykonujący makijaż trwały musi mieć uzdolnienia plastyczne, zmysł estetyczny i pewną rękę, tylko wtedy możemy się spodziewać zadowalających efektów. Maksimum bezpieczeństwa zapewnią nam gabinety profesjonalne o wysokim poziomie higienicznym. Usługa kosztuje od 600-1200zł w zależności od barwionego miejsca. W cenę wliczane są także preparaty do pielęgnacji skóry po zabiegu. Czas zabiegu jest różny, przeważnie są to 2 godziny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (6 votes cast)
Makijaż permanentny zamiast tradycyjnego makijażu, 9.7 out of 10 based on 6 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków