Liposukcja bez skalpela?

    komentarze 0   czytano 62

Czym jest liposukcja? To pytanie często można usłyszeć z ust osób słabiej zorientowanych w tematyce spa. Dla jednych do zabieg kosmetyczny, dla innych – ostatnia szansa na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabieg polegający na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej zyskał duże uznanie w oczach tych, którzy chcą zdrowiej i atrakcyjniej wyglądać, a którym liczne diety i próby zrzucenia zbędnych kilogramów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Zabiegom liposukcji najczęściej poddają się kobiety, jednak rosnące znaczenie atrakcyjnego wyglądu sprawia, że na odsysanie tłuszczu coraz częściej decydują się również panowie. To stosunkowo prosta operacja, która może pomóc osobom potrzebującym dodatkowego wsparcia w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Dla kogo zabieg odsysania tłuszczu może być dobrym rozwiązaniem?
Wbrew powszechnie panującej opinii operacja taka nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z otyłością. Może im pomóc, jednak wymaga to wcześniejszych konsultacji lekarskich. Idealnymi kandydatami do takiego zabiegu są natomiast osoby, które mają w miarę prawidłową masę ciała, jednak nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w jednym lub kilku rejonach ciała, szpecąc wygląd i psując całą sylwetkę. Najczęściej takimi problematycznymi partiami bywają okolice brzucha oraz ud.

Liposukcja: zabieg czy operacja?

Podczas przeglądania publikacji na temat liposukcji można spotkać się zarówno z określeniem zabieg, jak i operacja. Budzi to u niektórych szereg wątpliwości. W jaki sposób zatem przeprowadza się liposukcję? Rodzajów liposukcji jest kilka. Jednym z rozwiązań jest wstrzykiwanie specjalnych płynów, można również korzystać z metody ultradźwiękowej. Niezbędne w trakcie tradycyjnego zabiegu jest znieczulenie (zazwyczaj miejscowe) oraz wykonanie małego nacięcia, przez które jest odsysany tłuszcz. W takim zabiegu musi brać udział anestezjolog i chirurg.

Nowoczesne rozwiązania
Jeszcze do niedawna liposukcja wymagała użycia skalpela. Dziś nowoczesne urządzenia oraz profesjonalne zabiegi pozwalają na odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej bez takiej chirurgicznej inwazji. Pozwala to uniknąć blizn oraz długo gojących się ran. Rzeszów, a dokładniej spa znajdujące się w jednym z hoteli na terenie miasta w swej bogatej ofercie posiada m.in. możliwość skorzystania z liposukcji bez użycia skalpela. Spa Rzeszów korzysta z innowacyjnego wyposażenia, dzięki któremu, odsysaniu tłuszczu mogą poddać się te osoby, dla których tradycyjna forma liposukcji jest zbyt ryzykowna.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków