Kosmetyki Eucerin

    komentarze 0   czytano 0

Jednolita, gładka cera pełna blasku, bez przebarwień i niedoskonałości jest marzeniem każdej kobiety. Jak wyrównać kolor skóry bez stosowania grubej warstwy makijażu? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, o ile używa się dobrze dobranych kosmetyków.

Nierówności w kolorze skóry nie sposób uniknąć

Przebarwienia pojawiają się na skórze z powodu zaburzeń procesu wytwarzania melatoniny, czyli pigmentu skórnego. Do nieprawidłowości dochodzi na przykład na skutek działania intensywnego słońca, w czasie ciąży, z powodu działania hormonów czy podczas starzenia się. W niektórych partiach skóry gromadzi się więcej melatoniny niż w innych, powstają ciemniejsze plamy na twarzy, szyi i dłoniach.

Przebarwienia mogą również pojawiać się w miejscu dawnych zmian trądzikowych i utrzymywać się nawet przez wiele lat po zaleczeniu problemu.

Marchewka i solarium na poprawę koloru skóry

Popularnym sposobem na poprawę odcienia cery jest? jedzenie marchewki lub picie soków marchwiowych. Wtedy skóra staje się ciemniejsza, a przebarwienia mniej widoczne. Można także skorzystać z solarium, by przyciemnić cerę. Jednak te sposoby nie gwarantują pozbycia się problemu, a jedynie czasowe zamaskowanie nierówności pigmentu. Istnieje ryzyko, że po naświetlaniu w solarium przebarwienia powiększą się zamiast zmniejszyć.

Jeden kosmetyk, by skóra była idealna

Do przywracania naturalnego kolorytu skóry znakomicie nadaje się linia kremów Eucerin. Produkty te dodatkowo nawilżają i rozświetlają cerę, niektóre mają również działanie regeneracyjne oraz przeciwzmarszczkowe. Serum tej samej firmy poprawia kolor i jakość cery, a jednocześnie zwęża pory. Te kosmetyki można stosować nawet do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień.

Odnawiająca moc peelingów

Peeling pomaga pozbyć się starych komórek, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, a wraz z nią problemy z przebarwieniami. Nowa skóra jest bardziej jędrna oraz ma jednolity kolor. Głębokość działania peelingu zależy od rodzaju kosmetyku. Może być bardzo łagodny, albo radykalny, np. przy użyciu kwasów. Przy bardzo dużym nasileniu zmian kolorytu współistniejących z bliznami potrądzikowymi stosuje się zabiegi w gabinetach dermatologicznych.

Sprawdź ofertę kosmetyków Eucerin na apo-discounter.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków