Jak relaksują się współczesne kobiety?

    komentarze 0   czytano 0

Już nie matka-Polka, ale też nie wojująca singielka. Dzisiejsza kobieta jest przede wszystkim wszechstronna – dobrze zorganizowana i działająca na najwyższych obrotach na wielu polach – zarówno tym zawodowym, jak i rodzinnym. Jednocześnie w tym całym chaosie świadoma, jak ważny jest odpoczynek i odreagowanie codziennego stresu.


Hotel-Natura-Residence

Pogaduchy z przyjaciółką, szybki jogging po pracy, a może wizyty w SPA? Możliwości relaksu jest mnóstwo i są one tak różnorodne, jak kobiety. A ich skuteczność zależy tylko od samych zainteresowanych. Bardzo często okazuje się, że najlepsze efekty przynosi łączenie wielu relaksujących aktywności.

Przyjemne z pożytecznym

Tak jak dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, tak i my wypoczywamy efektywniej wiedząc, że nie jest to sam relaks dla relaksu, a służy jeszcze innym celom. Dla każdej kobiety ważne są przyjaciółki, z którymi można spotkać się na pogaduchach przy dobrej kawie lub… w salonie SPA. – Obserwujemy, że coraz więcej pań decyduje się na wizytę wspólnie z koleżankami. Umawiają się razem na zabiegi, które działają nawet nie tyle odprężająco, co dobroczynnie na wszelkie ewentualne niedoskonałości ciała. Powodzeniem cieszą się kuracje antycellulitowe – takie jak np. Slimming Wraps Treatment, który wykorzystuje glaucynę – substancję aktywizującą proces redukcji tłuszczu
w komórkach skóry i zapobiegającą jego ponownemu gromadzeniu się, czy Zero Cellulitu – zabieg zmniejszający obwód ciała i poprawiający stan skóry w talii, na pośladkach i udach. – mówi Bożena Seidel, Koordynator SPA z Hotelu Natura Residence.
Współczesne kobiety są zabiegane, dlatego rzadko mogą pozwolić sobie na kilkudniową wizytę w SPA. Okazuje się jednak, że gabinety i hotele wychodzą im naprzeciw, oferując pakiety jednodniowe, tzw. Day SPA. – Kobiety często decydują się na zabiegi głęboko relaksujące, a zarazem intensywnie ujędrniające. Liczy się efekt, a ten w przypadku na przykład zabiegu „Efektywnego ujędrniania” z pakietu Day SPA, który oferujemy, jest natychmiastowy. Ta kuracja składa się z trzech modułów. Pierwszy z nich – przeznaczony dla ciała – modeluje sylwetkę, ujędrnia i poprawia kondycję skóry. Drugi intensywnie odżywia i regeneruje cerę, a dzięki ukierunkowanym koncentratom działa na zmarszczki i rzeźbi owal twarzy. Na koniec jest jeszcze sauna i basen – mówi Bożena Seidel z Hotelu Natura Residence. Dobra kawa? Tę zawsze można wypić „przy okazji”.

Wersja dla aktywnych

Dobrym sposobem na odpoczynek psychiczny jest aktywność fizyczna i to propozycja nie tylko dla kobiet-sportsmenek. Wiele pań biega regularnie, nawet jeśli miałaby to być tylko 15-minutowa przebieżka po osiedlu, ale to nie jedyny wysiłek, jaki podejmują aktywne i świadome kobiety. Przykładem może być chociażby dojazd na rowerze do pracy i coraz bardziej popularny wśród osób w różnym wieku nordic walking. To pozwala na uporządkowanie myśli, tak ważne dla wyciszenia i relaksu, których szukają współczesne przedsiębiorcze kobiety. Nasz organizm niezwykle pozytywnie reaguje na ruch, wytwarzając podczas niego endorfiny, nazywane hormonami szczęścia. Nic więc dziwnego, że im więcej się ruszamy, tym bardziej uśmiechnięci i zrelaksowani jesteśmy.

Relaks i wyciszenie

Joga, wieczory z książką pod kocem, relaksująca kąpiel, pyszne jedzenie – każda z kobiet ma też swoje sprawdzone sposoby na odreagowanie stresu. – Warunek jest tylko jeden – muszą być pełne przyjemności. Tu królują masaże, które dziś są prawdziwymi rytuałami jednoczącymi ciało
i umysł. Masaż gorącymi muszlami z wybrzeży Oceanu Spokojnego (Dotyk Wody) czy kojący nerwy masaż świecą z mieszanką olejków eterycznych niezmiennie przyjmowane są przez nasze klientki z entuzjazmem – wylicza Bożena Seidel z Hotelu Natura Residence. Dobroczynne skutki pełnego relaksu widoczne są gołym okiem – sprawiają, że kobiety są zdolne do stawienia czoła rzeczom pozornie niemożliwym do wykonania, a przy tym wyglądają olśniewająco. Bez względu na wiek.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków