Wybielanie zębów – fanaberia?

    komentarze 0   czytano 0


Chociaż śnieżnobiałe zęby kojarzą się przede wszystkim z filmowymi gwiazdami, okazuje się, że coraz częściej decydują się na ten zabieg również zwykli ludzie. Niektórzy uważają, że skoro jest taka możliwość, to powinni z niej korzystać, ponieważ przemawiają za tym względy estetyczne. Inni zaś twierdzą, że to jedynie fanaberia ludzi, którzy nie wiedzą, co zrobić z pieniędzmi.Na czym to polega?

Są oczywiście rożne sposoby wybielania zębów, niektóre z nich można nawet wypróbować w domu, jednak najskuteczniejsze i długotrwałe są zabiegi wykonywane w gabinecie dentystycznym.

Podstawą skutecznego wybielania jest usunięcie kamienia nazębnego i sprawdzenie stanu uzębienia. Jedną z popularnych metod jest wybielanie za pomocą nakładki wykonanej przez stomatologa. Trzeba ją nosić ok. 4 godziny dziennie przez 4 tygodnie. Efekt jest jednak bardzo dobry i długotrwały.

Najstarsza metodą wybielania zębów jest powlekanie ich licówką lub inna warstwą, która wyrównuje kolor do pożądanego odcienia bieli. Obecnie popularną metodą jest również rozjaśnianie zębów poprzez naświetlanie.

Czy wybielanie jest zdrowe?

Oczywiście wszystko zależy od konkretnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Dentyści zaznaczają jednak, że tego rodzaju zabiegi są zupełnie nieszkodliwe, a w wielu przypadkach mogą być pomocne, ponieważ podczas ich przeprowadzania dokonuje się dokładnego przeglądu uzębienia. Ponadto w przypadku pokrycia zębów dodatkową warstwą, również zabezpiecza je przed próchnicą.

Podjęcie decyzji o wybielaniu zębów zależy oczywiście od indywidualnych chęci. Warto jednak pamiętać o tym, że z medycznego punktu widzenia nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Gdzie szukać wybielania?

Wybielanie zębów proponowane jest obecnie przez prawie każdy gabinet dentystyczny. Rzadko zdarza się, by specjalista nie wykonywał takich usług. Wystarczy zatem wyszukać w internecie frazę z nazwą miejscowości, w której się mieszka, np.„dentysta Warszawa” lub nawet dokładniej „dentysta Ursynów”, by bez większego problemu znaleźć właściwy gabinet. Dla pewności można sprawdzić, czy ma on na stronie internetowej informacje dotyczące wybielania zębów. Można też zadzwonić i zapytać, przy okazji umawiając od razu wizytę.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków