Jak dobrać idealny rozmiar pieluszek?

    komentarze 0   czytano 0

Wygoda i bezpieczeństwo maluszka to priorytet dla każdego rodzica, a jedną z ważniejszych ról pełnią w tym przypadku umiejętnie dobrane pieluszki. Oto kilka przydatnych rad, które sprawią, że dziecko będzie czuło się komfortowo i nic nie stanie mu na przeszkodzie w poznawaniu świata.


Pośpiech to zły doradca

Nie jest tajemnicą, że bycie rodzicem często bywa trudne – wszystko przez brak czasu i nowe obowiązki, które pojawiają się przy narodzinach maluszka. Robiąc zakupy, wielu z nas popełnia błąd – bez zastanowienia sięgamy po ten sam rozmiar pieluszek. Tymczasem dziecko rozwija się i rośnie bardzo szybko, stąd tak ważna jest obserwacja jego zachowania, która może zdradzić, że używane przez nas pampersy są już zdecydowanie za małe. Prawidłowy rozmiar pieluszek to obok ich chłonności jedna z ważniejszych cech, która zapewnia maluszkowi komfort i zdrowy rozwój.

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Wielkość pieluszki wiąże się przede wszystkim z wagą dziecka. Jednak nie wszystkie firmy zajmujące się produkcją pieluszek posiadają te same oznaczenia na opakowaniach. Podczas gdy rozmiar 1 przeznaczony jest dla niemowląt, w przypadku rozmiaru 2 pojawiają się już małe kłopoty – u jednego producenta będzie odpowiedni dla dziecka o wadze 3-6 kg, a u drugiego dla malucha ważącego od 4 do 9 kg. Małgorzata Litorowicz z Ebebe.pl tłumaczy, jak radzić sobie w takiej sytuacji:

– Kupując pieluszki w sklepie, oprócz rozmiaru, koniecznie zwracajmy też uwagę na zakres wagowy. Dzięki temu unikniemy kłopotliwych pomyłek i uchronimy dziecko przed dyskomfortem związanym ze zbyt małą lub zbyt dużą pieluszką.

Cechy dobrego rozmiaru

Prawidłowo dobrana pieluszka idealnie przylega do ciała maluszka, nie powodując zaczerwienienia na brzuszku ani na nóżkach. Umożliwia dziecku bezproblemowe raczkowanie, chroniąc od bolesnych otarć. Jeśli pieluszka zaczyna przeciekać to znak, że należy zmienić rozmiar na większy – prawdopodobnie nie zakrywa całej pupy dziecka lub zsuwa się na brzuszek, co powoduje nietrzymanie wilgoci.

Rozwiązanie problemu

By uniknąć kłopotów związanych z dobieraniem pieluszek, najlepiej kupować produkty jednego, zaufanego producenta. Dobrą decyzją jest wybór firmy Pampers, która oferuje pieluszki we wszystkich rozmiarach z dokładnym rozgraniczeniem na wagę dziecka. Oprócz wygody gwarantują także bezpieczeństwo, ponieważ wykonane zostały ze sprawdzonych, wysokiej jakości materiałów. Pieluszki Pampers Active Baby to także:

– gwarancja suchości do 12 godzin

– elastyczne boki dopasowujące się do ciała dziecka

– oddychający materiał z dodatkiem balsamu zapobiegający podrażnieniom

– wkład zatrzymujący wilgoć wewnątrz pieluszki

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków