Dzieci powinny spać z matką, aż do osiągnięcia wieku trzech lat

    komentarze 1   czytano 333

Dzieci powinny spać w łóżku matki, dopóki nie ukończą trzech lat – stwierdzili specjaliści.
Kontrowersyjne porady pochodzą od pediatry, który zauważył, że dwudniowe niemowlaki, które zostały umieszczone w łóżeczkach niemowlęcych spały mniej niż niemowlaki wtulone w klatkę piersiową matki.


Stwierdzono również, że serce dziecka śpiącego w łóżeczku jest bardziej narażone na stres. Ponadto spanie osobno negatywnie wpływa na rozwój mózgu niemowlaka.

Spokojny i zdrowy sen nocą jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka.
Dr Nils Bergman, z University of Cape Town, Republika Południowej Afryki, mówi, że do optymalnego rozwoju, noworodki powinny spać przy matce przez pierwsze kilka tygodni.

Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że połączenie stresu z brakiem snu doprowadziło do zaburzeń w zachowaniu w wieku nastoletnim.

„Zmiany w mózgu wywołane przez hormony stresu mogą utrudniać tworzenie związków w późniejszym wieku” – powiedział Dr Bergman.

Niektóre badania łączą dzielenie łóżka z niemowlakiem ze zwiększonym ryzykiem śmierci łóżeczkowej, ze względu na obawę, że matka może przygnieść noworodka swoim ciałem, dlatego odradza się matkom spania z noworodkiem. W najnowszych brytyjskich badaniach nagłych zgonów niemowląt, prawie dwie trzecie miało miejsce gdy dziecko spało z matką.

Jednak dr Bergman powiedział – „nagła śmierć niemowlaka, nie następuje dlatego, że matka jest w pobliżu. Powodem są opary toksyczne, papierosy, alkohol, duże poduszki i niebezpieczne zabawki”.

Wobec czego rodzice którzy palą, piją alkohol, zażywają narkotyki są otyli lub chorują, powinni zrezygnować ze spania z dzieckiem w jednym łóżku.

Źródło: dailymail.co.uk

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków