Dobieramy kostium kąpielowy do sylwetki

    komentarze 3   czytano 1121

Nadszedł czas poszukiwań odpowiedniego stroju kąpielowego. Długie lub krótkie nogi, wąskie lub szerokie biodra, mały bądź duży biust, każda kobieta ma swój indywidualny kształt ciała, zatem nie wszystkim pasuje jeden fason stroju kąpielowego. Dobrze dobrany podkreśli to co ładne i zamaskuje to co trzeba, aby została zachowana równowaga pomiędzy górną a dolną częścią ciała. Tak by sylwetka wyglądała proporcjonalnie.
 
 
 


Powiększamy mały biust

Odpowiednie będzie klasyczne bikini z żelową wkładką bądź gąbkowym wypełnieniem lub z usztywnianym stanikiem typu push-up, z fiszbiną. Mały biust powiększysz optycznie również stanikiem z marszczeniami, w duże wzory, z falbankami, kokardkami. Unikaj staników jednokolorowych, o ciemnych barwach, bez usztywnień oraz staników typu „bandaż”. Wybieraj jasne kolory z dużym nadrukiem i ozdobami.

Duży biust

Tylko dobrze dobrany biustonosz potrafi ładnie wyeksponować obfity biust. Najlepiej gdy stanik posiada podtrzymującą fiszbinę i grubsze ramiączka (cienkie mogą wbijać się w szyję lub ramiona). Odpowiednie będzie bikini bez wypełnień, jednokolorowe. Wiązania na szyi sprawią. że biustonosz nada piersiom ładny kształt.

Zbyt szerokie biodra

Unikaj mocno wyciętych, skąpych kolorowych majtek. Ciemny, zabudowany dół sprawi że biodra wydadzą się mniejsze. Ciemne, spokojne tonacje nie przyciągają wzroku. Wyszczuplające kolory to: czarny, brązowy, purpurowy i niebieski.

Obfity brzuszek, okrągłe kształty

Zbyt obfity brzuszek zamaskujesz wybierając ciemny dół kostiumu, może być kwiecisty. Idealne będą stroje kąpielowe z przedłużanym topem lub stroje jednoczęściowe. Decydując się na kostium dwuczęściowy wybierz z dołem o podwyższonym stanie. Nie zaleca się zbyt wyciętych bikini. Ciemne kolory wyszczuplą a duże wzory odciągną uwagę od mankamentów sylwetki. Paski pionowe optycznie wyszczuplą ciało. By wyszczuplić talię można przewiązać pareo w pasie. Unikaj pasków poziomych, które mocno poszerzają.

Krótkie nogi

Optycznie wydłuży nogi podwyższony stan dołu kostiumu. Unikaj majtek biodrówek i szortów.

Brak talii

Odpowiednie będą jednoczęściowe kostiumy, z głęboko wyciętym dekoltem lub wycięte po bokach, imitujące wąską talię. Unikaj podwyższonych majtek. Wąskie biodra zaokrąglisz figami wiązanymi po bokach w kokardki, ozdobionymi falbankami.

Szerokie ramiona

Biustonosz wiązany na szyi sprawi, że ramiona wydadzą się optycznie węższe. Ramiączka nie powinny być cienkie. Unikaj poziomych pasków na materiale, pionowych ramiączek i góry stroju typu „bandaż”. Kostiumy kąpielowe powinny mieć głęboki dekolt. Unikaj dekoltów typu „łódka”.

Szczupła sylwetka

Dla Twojej idealnej sylwetki możesz wybrać klasyczne bikini lub mocno powycinany jednoczęściowy kostium.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków