Bajeczne organiczne balsamy Figs & Rouge w stylizacji retro

    komentarze 6   czytano 228

Figs & Rouge

Figs & Rouge to brytyjska marka kosmetyków organicznych dostępnych od niedawna również w Polsce. Ich formuły oparte są w 100% na składnikach ekologicznych, co potwierdza restrykcyjny brytyjski certyfikat Soil Association. Organiczne składniki w balsamach Figs & Rouge pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów, fungicydów, herbicydów ani pestycydów.


Rośliny dojrzewają w naturalnych warunkach, bez pośpiechu, nabierając życiodajnej mocy. Również ich produkcja odbywa się z poszanowaniem zasobów środowiska naturalnego.

Balsamy Figs & Rouge nie zawierają szkodliwych chemikaliów zazwyczaj obecnych w konwencjonalnych kosmetykach. „To, co nakładamy na skórę wraz z kosmetykami, ma wpływ na cały organizm. Jest to szczególnie ważne w przypadku kosmetyków do ust, ponieważ nieświadomie zjadamy większą część pomadek, balsamów czy kremów, które na nie nanosimy. Dlatego stworzyliśmy formuły oparte na składnikach jadalnych bez zbędnej chemii.” – mówi Debra Riley, współtwórczyni marki Figs & Rouge.

Balsamy Figs & Rouge sensacyjnie nawilżają, odżywiaja i chronią usta bez pozostawiania lepkiej powłoki. W założeniu są wielofunkcyjne. Służą do pielęgnacji ust, ale ich unikalna formuła pozwala również na aplikację na przesuszone dłonie i stopy, zmiękczają skórki i odżywiają paznokcie, mogą zastąpić nawet krem dla suchej cery. To sprawia, że warto je mieć zawsze przy sobie, szczególnie w podróży.

O ich jakości świadczą liczne nagrody, m.in. w kategorii Najlepszy Balsam do Ust magazynu Natural Health (Best Lip Balm 2009 Natural Health Magazine Beauty Awards) oraz opinie zachwyconych uzytkowniczek. Wielbicielki marki doceniają nie tylko ich właściwości pielęgnacyjne, ale również unikalny projekt opakowań. Balsamy opakowane są w metalowe puszki inspirowane Art Nouveau, które doskonale współgrają z tradycyjnymi zapachami olejków eterycznych z róży i pelargonii. Wśród wielbicielek Figs & Rouge są również światowe gwiazdy: aktorka Emma Watson („Mam obsesję na punkcie organicznej pielęgnacji i byłam podekscytowana widząc jak pięknie opakowane są produkty Figs & Rouge!„) i supermodelka Lizzy Jagger („Uwielbiam organiczne balsamy Figs & Rouge. Używam ich cały czas!”).

Balsamy dostępne są sklepach internetowych oraz w wybranych aptekach w cenie 20 zł/poj. 8ml w trzech rodzajach: różany (Rambling Rose Balm), geranium (Sweet Geranium Balm), z miętą i wyciągiem z drzewa herbacianego (Peppermint & Tea Tree Lip Repair Balm). Aktualna lista punktów sprzedaży dostepna jest na stronie oficjalnego dystrybutora Figs & Rouge w Polsce www.ecosotique.pl

ecosotique – wyłączny dystrybutor w Polsce www.ecosotique.pl
www.facebook.com/figsandrouge
Kontakt: Alicja Pągowska
Telefon: +48 606 283 607 / email: info@ecosotique.home.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków