Trychologia prawdę Ci powie…

    komentarze 0   czytano 0

Trychologia, wiedza o włosach i ich problemach, to jeden z przedmiotów, których uczą się studenci medycyny. Jednak, tak naprawdę, niewielu dermatologów zajmuje się tym problemem. Kogo więc prosić o pomoc, gdy mamy problemy z włosami?


Fryzjer wydaje się najlepszym wyborem. Tyle tylko, że on najczęściej zajmuje się „makijażem” włosów. Włosy, tak jak i paznokcie, są już martwym tworem, które powstają z komórek naskórka. Po całkowitym wykształceniu nie podlegają już wpływom fizjologicznym. Od zewnątrz niewiele można zrobić. Złamany włos nie zrośnie się, a rozdwojone końcówki nie zlepią… Trzeba więc działać od wewnątrz.

Jednak cierpliwość i systematyczność jest tym, w co trzeba uzbroić się przy problemach skóry głowy. Leczenie problemów związanych ze skórą głowy i włosami jest procesem długotrwałym, którego efekty mogą, ale nie muszą być widoczne dopiero po roku.

Stąd nowy zawód: trycholog.
W krajach anglosaskich istnieją dwuletnie szkoły pomaturalne kształcące trychologów. Najbliższą tego typu szkołą i jednocześnie jedyną, jest szkoła w Londynie. W Polsce oferowane są kursy trychologiczne, prowadzone głównie przez producentów preparatów, ale i trychologów. Można też znaleźć szkolenia firm niezależnych.
Właśnie taką propozycję dla Państwa ma firma Biolonica, która w okresie wakacyjnym organizuje cykl szkoleń trychologicznych. Całość programową otwiera szkolenie “Podstawy trychologii” przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tą dziedziną. Kolejne spotkania ze specjalistami pozwalają na rozwinięcie umiejętności praktycznych, wykonywanie zabiegów w gabinecie zarówno kosmetycznym, jak i fryzjerskim. Eksperci medyczni wprowadzą uczestników w tajniki radzenia sobie z chorobami skóry głowy, efektywnego stosowania suplementacji i żywienia. Ale na nic byłaby cała ta wiedza bez umiejętności poradzenia sobie w dzisiejszych realiach rynkowych. Całość cyklu dopełnia szkolenie marketingowe, które pomoże nie tylko zrozumieć potrzebę zbudowania strategii promowania usług trychologicznych w salonie, ale też pokaże jak umiejętnie wykorzystać media społecznościowe do promocji usług, zaufania, a także budowania i zdobywania nowych oraz zatrzymania dotychczasowych klientów.

Zapraszam na stronę: http://trychologia.biolonica.pl/
Ewa Cognac specjalista trycholog

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków