COSMELAN w terapii przebarwień

    komentarze 0   czytano 1340

Cosmelan® jako jedna z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym, jest coraz częstszym produktem wykorzystywanym w gabinetach kosmetycznych. Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.


Jest najskuteczniejszą terapią rozjaśniającą- u 99% pacjentów intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Kosmetolodzy wykonujący zabieg Cosmelan muszą posiadać odpowiedni certyfikat potwierdzający odbyte przez firmę Bio-Profil szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie wykonywania tego zabiegu.

Wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma). Ponadto Cosmelan® reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory oraz stymuluje odnowę kolagenu.

Preparaty wchodzące w skład zestawu Cosmelan®:
Płyn odtłuszczający – nakładany w gabinecie głęboko oczyszcza, usuwa, martwe komórki z powierzchni skóry i odtłuszcza skórę, zwiększa penetrację składników aktywnych maski Cosmelan 1.
Maska Cosmelan 1 -maska zawierająca substancje o działaniu depigmentacyjnym. Preparat nakładany jest na skórę w gabinecie po wcześniejszym jej przygotowaniu za pomocą płynu odtłuszczającego. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji Cosmelan®. Głównym celem zabiegu jest eliminacja plam (melasma).
Krem Cosmelan 2 -krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Poza tym posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, co oznacza, że jest szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej, zapobiega hiperpigmentacji. Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem Cosmelan 2 ma również działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące. Pacjent powinien stosować krem Cosmelan 2 wg wskazówek podanych poniżej.
Hydra-Vital Factor K – krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym, na twarz i szyję. Stanowi uzupełnienie kuracji, nadaje skórze gładkość i elastyczność.

Czynnikami aktywnymi w preparatach Cosmelan są:
• kwas kojowy
• kwas fitowy
• arbutyna
• palmitynian retinolu
• kwas askorbowy

EFEKTY
Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Amelan (pierwszy preparat depigmentujący Laboratorium Mesoestetic), przy większym profilu bezpieczeństwa. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu preparatem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Stopień zanikania plam

W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Dobrze jest uświadomić pacjentowi, że choć przebarwienia praktycznie znikają, może on widzieć cień w miejscu gdzie poprzednio było zlokalizowane. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan® zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.

Po zabiegu
W trakcie 3 pierwszych dni po zabiegu oraz u osób z bardzo wrażliwą cerą może pojawić się silne zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia.

Przeciwwskazania
• ciąża i okres karmienia piersią
• opryszczka
• aktywne zmiany na skórze
• stosowanie leków z witaminą A

Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku. Jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Źródło: www.profilestetyczny.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków