Targi Beauty Vision, 18-19 kwietnia 2015

    komentarze 0   czytano 0

Pełne ekspresji pokazy gwiazd fryzjerstwa z kraju i zagranicy, żywiołowe stylizacje nowoczesnych fryzur oraz emocjonująca rywalizacja najlepszych mistrzów nożyczek i grzebienia – to wszystko czeka uczestników największych w Polsce profesjonalnych targów fryzjerskich i kosmetycznych LOOK, które odbędą się w Poznaniu w weekend 18-19 kwietnia 2015. Przygotowania do tego wydarzenia idą już pełną parą. Sprawdziliśmy dla Was, jakie plany mają organizatorzy i na co w programie tych targów już można zwrócić szczególną uwagę?


KREATOR pod szczęśliwą 13-stką
Tak, tak, oczy Was nie mylą – to już po raz trzynasty młodzi zdolni styliści będą w Poznaniu rywalizować ze sobą i popisywać się swoją kreatywnością, nowatorstwem i świeżym spojrzeniem w najbardziej prestiżowym konkursie fryzjerskim KREATOR. „To będzie naprawdę niezapomniany konkurs. Obecnie mamy aż sześć kategorii, które dają uczestnikom pełną możliwość zaprezentowania swojego kunsztu i pomysłowości. W dodatku wprowadzone innowacje, które doskonale się sprawdziły podczas minionej edycji, uczyniły rywalizację jeszcze bardziej pasjonującą i interesującą dla widzów. Jestem przekonana, że trzynastka okaże się dla nas szczęśliwa, choćby dlatego, że urodziłam się trzynastego”, śmieje się dyrektor targów LOOK Barbara Vogt.

Nowa odsłona KREATORA była w tym roku prawdziwym hitem tych targów, głównie za sprawą dwóch nowych konkurencji, które zostały wprowadzone do programu konkursu i okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W kwietniu młodzi styliści po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności i kreatywność w stylizacji fryzur dla seniorów. Rywalizacja w tworzeniu niebanalnych fryzur dla osób 60+ pod hasłem FOREVER YOUNG wzbudziła duże zainteresowanie publiczności. Jednak największe emocje wzbudziła inna, również nowa konkurencja – BEAUTY live!, w której rywalizowały ze sobą zespoły złożone z fryzjera i wizażysty. Ich zadaniem było wymyślenie oraz wykonanie koloryzacji, fryzury i makijażu na żywo. Zadanie było tym trudniejsze, że losowanie modelek odbyło się tuż przed rozpoczęciem konkursu. Nie było więc możliwości wcześniejszego przygotowania i przemyślenia stylizacji. Wszystko odbyło się na Scenie Głównej pod czujnym okiem publiczności. Efekty działań uczestników tej konkurencji były naprawdę niezwykłe, niektóre modelki po metamorfozie były całkiem nie do poznania. „Sukces premiery obu konkurencji sprawił, że wprowadzamy je na stałe do programu konkursu KREATOR i także w kwietniu 2015 r. zwiedzający będą mogli podziwiać bezpośrednią rywalizację młodych stylistów w tych kategoriach. Dokonamy też kilku drobnych zmian, które uczynią ją jeszcze bardziej emocjonującą dla widzów”, wyjaśnia Barbara Vogt.

Nie zabraknie oczywiście też stałych punktów konkursu: kategorii New Look męski i damski (stylizacja fryzury na co dzień) i Art&Hair (artystyczna stylizacja, przy tworzeniu której stylista może dowolnie korzystać z własnej wyobraźni i umiejętności). Po raz trzeci odbędzie się też rywalizacja w konkurencji Kids Crazy Hair, czyli wariacji na temat fryzury dziecięcej z udziałem modeli w wielu 6-11 lat, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Tym razem ta konkurencja w związku z rosnąca liczba uczestników zostanie podzielona na kategorię męską i damską (a raczej chłopięcą i dziewczęcą).
Oczywiście, jak co roku, LOOK będzie okazją do zapoznania się z trendami na przyszły sezon oraz zakupu najnowszych produktów: kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji, stylizacji i przedłużania włosów, a także nowoczesnego sprzętu i wyposażenia salonów fryzjerskich. Poznańskie targi są największą w kraju prezentacją oferty dla fryzjerów. Wystawcy często oferują dla zwiedzających specjalne targowe promocje i spore rabaty. Nic zatem dziwnego, że co roku targi odwiedzają tłumy. W tym roku ekspozycję zwiedziło 17 000 osób, w tym hurtownicy artykułów kosmetycznych i fryzjerskich, fryzjerzy i właściciele salonów fryzjerskich oraz salonów spa & wellness, a także kosmetyczki i kosmetolodzy, manicurzystki, wizażyści i podolodzy.


Mistrzowie w akcji

W ramach targów fryzjerskich LOOK 2015 odbędą się także Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego oraz Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów, które rozgrywane są tylko raz w roku, właśnie w Poznaniu. Dają one jedyną możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Targi piękna
W tym samym czasie w sąsiednich pawilonach odbędzie się także Forum Kosmetyki beautyVISION, podczas którego przedstawiciele salonów kosmetycznych będą mogli zapoznać się z najnowszymi, profesjonalnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi i kolorowymi, nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem salonów kosmetycznych oraz artykułami do pielęgnacji i zdobienia paznokci. Najważniejszym atutem tego wydarzenia jest jednak bardzo wysoki poziom merytoryczny. To okazja do udziału w specjalistycznych pokazach zabiegów, szkoleniach i warsztatach, podczas których można zdobyć najnowszą wiedzę z zakresu kosmetologii, podologii i wizażu.

Więcej na: www.look.mtp.pl, www.kreatorlook.pl, www.beautyvision.mtp.pl oraz na profilu LOOK-a na Facebooku: www.facebook.com/LOOKbeautyVISION

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków