Wszechstronne właściwości aloesu

    komentarze 0   czytano 0
aloes

Aloes znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetyce ze względu na prozdrowotne i lecznicze właściwości, potwierdzone współczesnymi badaniami.


Jest to roślina niezwykle uniwersalna, wszechstronnie oddziałująca na ludzki organizm. Często wykorzystywany jest jako składnik preparatów kosmetycznych do skóry wrażliwej, trądzikowej oraz do pielęgnacji włosów.

Aloes jest bogatym źródłem enzymów roślinnych, związków organicznych, takich jak wapń, chrom, chlor, miedź, żelazo, magnez, fosfor, sód, mangan, potas, cynk, witamin z grupy B, zawiera witaminę C, ß-karoten polisacharydy, kwas foliowy, cholinę.

Ze względu na silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze wspomaga leczenie trądziku, łuszczycy i likwiduje łupież. Zawarte w miąższu aloesu saponiny działają ściągająco i lekko odkażająco.

Ułatwia wiązanie wody w skórze poprawiając jej nawilżenie i elastyczność. Zawarte w aloesie polisacharydy wspomagają funkcje ochronne naskórka.
Aloes przyśpiesza regenerację skóry oraz chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wykorzystywany jest w leczeniu otarć i poparzeń skóry, zmniejsza świąd i pieczenie.

W codziennej pielęgnacji można stosować miąższ z liści aloesu jako krem, tonik czy maseczkę. Znajdziemy go też w wielu produktach kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów


SKIN79 Aloesowy żel łagodzący


Holika Holika, Aloe 99%, żel wielofunkcyjny

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków