Na ratunek starzejącej się skórze

    komentarze 0   czytano 379

Wraz z upływem czasu skóra staje się bardziej sucha, mniej elastyczna, pojawiają się łagodne zmiany w postaci naczyniaków gwieździstych czy dużych zaskórników. Cera zmienia koloryt, pojawiają się przebarwienia i ogniska hipopigmentacji. Dochodzi do zaniku i ścienczenia skóry właściwej wraz z powstawaniem większych zmarszczek i głębokich bruzd.


Jednak widoczne objawy starzenia się nie dotyczą tylko skóry. Zachodzą również zmiany w budowie i masie kostnej oraz w objętości mięśni. Tkanka tłuszczowa ulega zanikowi w górnych częściach twarzy, przemieszczeniu lub gromadzeniu się w dolnej części twarzy.

Nawet najdroższe kremy nie zmniejszą głębokich zmarszczek, nie poprawią owalu twarzy i nie poradzą sobie z zapadniętą skórą. W walce ze skutkami upływającego czasu może pomóc medycyna estetyczna, a właściwie zabieg tzw. LIPOFILLING, polegający na wypełnieniu tłuszczem bruzd nosowo-wargowych, zapadniętych policzków czy kącików ust.

Alernatywną metodą dla lipofillingu jest Adipofill – preparat firmy Lucas Meyer Cosmetics, pobudzający rozrost komórek tłuszczowych. Adipofill zwiększa objętość tkanki tłuszczowej dzięki czemu zmarszczki stają się płytsze. Głównym składnikiem jest L-ornityna, która zamknięta jest w jonosomach dzięki czemu może lepiej penetrować w głąb skóry.

Adipofill odwraca proces lipoatrofii oraz zmniejsza widoczność zmarszczek poprzez aktywacje adipogenezy, aktywację lipogenezy oraz poprzez hamowanie procesu lipolizy. Aktywacja HIF-1 alfa prowadzi do spowolnienia procesu lipolizy oraz zahamowania procesu uwalniania kwasów tłuszczowych z adipocytów.

W badaniu skuteczności preparatu wzięło udział 20 kobiet w wieku 40-60 lat z widocznymi bruzdami nosowo-wargowymi. Dwa razy dziennie przez okres dwóch miesięcy aplikowano 2 procentowe stężenie preparatu na jedną stronę twarzy a placebo na drugą. Po tym czasie zaobserwowano redukcję zmarszczek o ok. 38 proc., zauważono również poprawę gładkości i sprężystości skóry.

Działanie preparatu można zauważyć po miesiącu stosowania, przy zalecanym stężeniu 2 proc.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków